Prosba

Prosím o kritiku stránek dlouhy.unas.cz
Dle tvých stránek soudím, že jsi úplný začátečník. Ale i tak jsi mohl vymyslet něco svýho a nepoužívat šablony Frontpage. A pokud jsi tu knihu návštěv udělal sám tak jo, jen doufám, že jsi někde... Ale jinak je mé hodnocení tvých stránek velice nízké.

by Sargas
Je to docela hezké i když na můj vkus až moc bílé. Trošku víc barev by v tomto případě myslím neuškodilo. Jo a odsaď od leva ten text. Vypadá to blbě, jak je to tam tak nalepené ke straně...
Hmm, tak ona je to šablona Frontpage. To jsem netušil. Ale od toho ty šablony jsou, ne, aby se používaly. To bych zas tak neodsuzoval. Akorát pak nechápu, proč to dáváš ke zkritizování. To potom není kritika tvé práce ale práce Frontpejdže...
Můj postoj k FrontPagi je hodně kritický... přesto se mi vůbec nechtělo věřit, že by v takovém rozšířeném programu mohla být taková hnusná šablona.

Když už si ani nedáš tu práci s navržením vlastního layoutu, mohl bys aspoň oddělat věci (texty, odkazy), které jsou v té FrontPagí stránce spíš jako ukázka k vycpání místa.

Mít na stránce dlouhy.unas.cz v title nápis "Vítá vás můj webový server" je fakt prasárna.

Veškeré informace z toho webu by se vešly do třikrát menších a desetkrát hezčích stránek. Nebo spíš jedné stránky, protože roztahovat těch pár větiček typu "je mi 13 a mám rád PC" do několika souborů mi přijde jako hloupé plácání tagy.

Opravdu se mi nelíbí, že dáváš tyhle stránky ke zkritizování. Podle mě je kritika webu určena primárně pro ty, co (aspoň trochu) rozumí určité problematice a chtějí si (aspoň trochu) zasvěceně pokecat o věcech, na kterých si dali záležet.
Ne pro někoho, kdo si vezme cizí návrh (a ještě k tomu ošklivý) a ani se nesnaží změnit ho k obrazu svému.
dufi->FreyaMáš pravdu......
> taková hnusná šablona

Tos ještě neviděla šablony v MS Publisheru - radost pohledět ;)
ad "Vítá vás můj webový server", to je hovadina na n-tou :((
1) je to obrázek... proč?
2) je to jako title (jak řekla již Freya)... je sice hezké, že mě někdo vítá, ale kdo a kde?
3) JEHO webový server? Pokud vím, tak JEHO není webový server, ale jen určitá část disku toho serveru, a ani to není moc jisté. Co je skutečně JEHO, jsou ty soubory, co tam jsou, ale jak to vypadá, ani ty nejsou jeho, ale spíš Microsoftu...

obrazové menu? fuj, vždyť vypadá naprosto přesně jako text. ne, to v lynxu raději ani zkoušet nebudu... odrážky také obrázkové? joj... jestli tomuhle chlapovi mám něco doporučit, tak ať si přečte následující projev a pár rad na závěr:

opravdu, takhle jsem nezačínal ani já. Ve frontpagi jsem byl tak první čtyři měsíce (a k šablonám jsem neklesnul... i když jsem klesnul k stránkám s hnusným pozadím a občas divnými barvami písma - holt, přímý formát), to jsem však ještě neměl připojení k netu, pak jsem rychle přešel na ruční psaní html značek, zkouknul www.jakpsatweb.cz, zásady dobrého vzhledu apod. a už asi půl roku píšu stránky čistý, prohlížitelný a validní - ale pořád objevuju nové možnosti (např. před čtyřmi měsíci jsem se zakousl do php+mysql a taky jsem ho pokořil) co se kde dá ještě udělat, kde se co dá zlepšit.

doporučuji:
1.) www.jakpsatweb.cz - to je VELICE důležité, sem by měl jít každý (!), kdo je začátečníkem ve tvorbě webových stránek - doporučuje každý dobrý webmástr !
2.) www.pixy.cz - blog nejen o tvorbě webu, je zde i utilitka na výběr vhodného odstínu barvy na webové stránky, zásady w4dogma, semotamo samozřejmě rady jak co dělat a jak co nedělat
3.) další info jsou např. na www.sovavsiti.cz.
4.) vyhni se článku na zive.cz "Jak dělat webové stránky 1. - Začínáme" ! pokud se mu nevyhneš, tak si pod ním nutně přečti komentáře!
5.) prohlížet zdrojové kódy stránek těch, co to umí. např. http://freya.wz.cz (ale vyhni se stránce http://freya.wz.cz/horror, kazí vkus a odvahu mnohým začátečníkům a vystavuje je kruté pravdě, co oni vlastně dosud dokázali ;-).

Doufám, že příště uděláš něco lepšího a hodnějšího kritiky lidmi typu Freya.