Zjištění nastavení znakové stránky pomocí JS.

Peace,
chci se zeptat, jestli se dá pomocí JS nějak zjistit, jaké má prohlížeč nastavené kódovaní. Mám stránku v UTF-8 (připadá mi to nejlepší) a v IE jede v pohodě (IE si nastavuje znakovou stránku u každé stránky sám ...) ale u Opery to zas tak v pohodě není. Já vím, ono to dělá u všech stránek. Pokud máte Operu, tak byste si měl nastavit u každé stránky kódování ručně. Mě osobně to docela nebaví a tak bych rád dal alert ve stylu "Nastavte si kódovaní na UTF-8." vždy, pokud bude nastavena třeba windowsovská 1250ka, nebo 8859-2.
Dík předem.
> "Nastavte si kódovaní na UTF-8."

95% návštěvníků si v duchu odpoví "Nasrat!"
Myslím, že takové opruzování uživatele úplně převálcuje veškeré výhody UTF-8. To už je lepší použít nějakou běžnější znakovku a nekecat uživatelům do jejich nastavení.
No, ono je pravda, že alert už bývá sám o sobě docela nepříjemný ... Ale kdybych někam dolů napsal něco jako Znaková stránka: UTF-8, tak si myslím, že by to vůbec nevadilo ...
2Syspring:
Je možné, že jsem tak úplně nepochopil v čem vlastně tkví tvůj problém :-), ale co je špatného na prostém použití metatagu s informací o použitém kódování?
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />

Podle této informace je dokument browserem zpracováván a není nutné uživatele nutit k nesmyslnému ?ručnímu přepínání? kódování znaků.
2 Ge0rge:
Opera si sama znakovku nenastavuje. Teda aspoň myslím.
Nové verze ano
Jo...? Super. Jaká je 'nová verze'? Já mám 7.23 ...