kkvitkov.unas.cz

Zkuste se podívat na tyto stránky a nějak se k nim vyjádřit. Nečekám žádnou chválu. Spíš by mne zajímala objektivní kritika. Jsou to první stránky, za které jsem dostal zaplaceno a tak chci vědět, co se Vám na nich líbí a co bych měl změnit. Díky.
Nejdřív budu komentovat vzhled.
Vpravo nahoře v hlavičce - hnědý pes se v zeleném pozadí trochu ztrácí a ovál vypadá mírně okousaně. To dělá ta průhlednost. Zkus si z obrazovky grabnout tu růžovooranžovou barvu a obrázek vložit přímo na tohle pozadí, antialiasing udělá své, trochu se to zahladí.
Jedna barva na obarevných scrollbarech (ty jsou stejně jenom pro IE) je nějaká šedá nebo modrá - je to záměr?
MENU, Kontakt, Haf haf haf, ADMINISTRACE - možná by bylo hezčí napsat to všechno malým písmem. Ten haf haf haf pes má pod sebou proužek prázdného místa, nevypadá to moc pěkně.
Odkazům v menu by možná bodlo trochu víc místa nahoře a dlole, nějaký ten padding. Naopak Kontakt má kolem místa až až. Hodilo by se trochu to vyrovnat.
Když na to koukám v Mozille, text uprostřed se ukáže v patkovém písmu. Takhle malé je to pak těžko čitelné. A malé je to přitom úplně zbytečně, proč to nezvětšit?
Sloupky Menu a Fotogalerie mají jiné pozadí než celá stránka. A tohle pozadí na vnitřní straně sloupků o pěkných pár px přečuhuje za jejich rámečky a dole ty sloupky spojuje tenkou čárou. Proč to? Jestli je to záměr, líbilo by se mi, kdyby se ty barvy na pozadí víc lišily, takhle to vypadá jako nějaký nechtěný efekt.
Teď jeden vážnější problém: stránka je bezpochyby vyrobená tak, aby v rozlišení 800x600 nemusela scrollovat dolů. Ale ona musí, kvůli zobrazení reklamy dole. To znamená, že v tomhle rozlišení to vytvoří dva scrollbary vedle sebe: jeden ve Fotogalerii a jeden k celé stránce. To není hezké.
Celkově to ale nevypadá zle.

Teď se trošku prohrabu kódem:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//CZ"> - to není správně. Místo CZ patří en.
Bodlo by víc metainformací.
To překrývání statusu javascriptem nemám ráda. Status v prohlížeči tam je z nějakého důvodu - má uživatele informovat třeba o tom, na jaké soubory ukazují odkazy. Na stránkách, které mi to neumožní, se cítím nesvá.
Celý kód je plný formátovacích tagů, tagů velkými písmenky, tabulkového layoutu a je tam i iframe. To není cesta do budoucnosti ;-)

Kdybych měla zhodnotit celý web, nazvala bych ho průměrným. Nepřekvapí, neurazí.
ten pes v tom zeleném nevypadá opravdu doře a kazí to vzhled
jak už freya řekla prostředek je v mozille nečitelný (teda pro někoho ;-)
jinak docela dobré

jen nemám rád hafany pac se jich bojim :-(