<b>Jaký používat editor, kodovani?</b>

"precetl sis clanek ale to z tebe nedela zadnyho odbornika."
Ano, a proto dělám validní XHTML 1.1 a používám k tomu PHP a DB.
Ten odkaz na článek byl jako ukázka, no nic.
A žádným odborníkem se necítím být, na to tu spíš hrál někdo jiný...
P.S. PSpad jsem zkusil a "nudil" mě, tak jsem ho dal zase pryč :)
<HTML>ok,updatoval jsem to pro priznivce UTF .. az budu programovat google budu jeho priznivcem taky jako nekteri z vas</HTML>
<HTML><i>P.S. PSpad jsem zkusil a "nudil" mě, tak jsem ho dal zase pryč :)</i>

jaky pouzivas?
jiste to bude nejaky zakoupeny original, podle clanku BSA</HTML>
Jako začátečníkovi se mi líbí pspad, protože přes všechny možné funkce, které zatím nevyužiji je přehledný a rychlý, a nenutí mě vkládat do kódu blbosti, píši to co chci, pak si to nechám eventuálně přeje validátorem a vidím chyby. Zvýrazněná syntaxe je také prima.

Jen mi dělá problém, že když něco vložím, že mi kurzor skočí úplně jinam, dělá vám to taky?
<HTML>me se to nestava. jestli mas novou verzi nevim kde by mohl byt problem</HTML>
to bude spis tim, ze si ze schranky vlozis i zakonceni radku(cr lf), nebo tabulator
kdyz uz jsme u tech editoru:
nano (event. pico) taky nejsou uplne spatny, ale "web" bych v nich nepsal :-)
Já píšu UTF-8 v notepadu :o) Mám totiž Windows XP Profi, u kterých notepad podporuje UTF-8. Občas (hodně výjímečně) na něco použiji UltraEdit, ale jinak fakt jen notepad. Jinak v XP-čkách se soubor do UTF-8 ukládá tak, že si jej otevřete notepadem a dáte Soubor/Uložit jako..., zadáte název/necháte původní a dole je možnost vybrat si kódování. Vyberete UTF-8 a dáte uložit. Jak jednoduché :D