<b>Jaký používat editor, kodovani?</b>

<HTML>Odpoved neni jednoducha, to vime jiste vsichni...

ale jestlize chce tvorit stranky pro vsechny prohlizece nebo operacni systemy je nutne polozit si otazku jako napr.: jake zvolit kodovani (nejen v META tagu).
Odpoved zni: <b>iso-8859-2</b> nebo: <b>UTF-8</b>


Jestli chcete ovladat snad nejrozsirenejsi freewarovy editor nejen mezi professionaly...
meli by jste znat tu nejdulezitejsi vec... nastavit pouhe kodovani na ISO v META tagu nestaci... je treba tak take vsechny soubory ulozit... (coz napriklad notepad samozrejme neumi..)

<b>Naucte se pouzivat PSPad</b> (<a href="http://www.stahuj.cz/vyvojove_nastroje/tvorba_www/ostatni_editory/pspad/"><b>zde </b></a>) brzy zjistite proc....</HTML>
rekl bych ze iso uz je taky prezitek, dnesni doba fandi spise utf... coz je zcela logicke. Mimochodem pspad pouzivam taky :)
A 4,5 z 5 zubařů doporučují * :-D

Otázka ideálního kódování naní až tak jednoduchá (zvláště pak s příchodem Unicode, který geniálně řeší problémy některých mezinárodních projektů, u kterých by použítí ať už iso-8859-x či cp-xxxx znamenalo problémy se specifickými znaky a symboly)

Stejně tak, jako na otázku jaký je ideální/nejlepší/nejschopnější/nejrychlejší/... textový editor není IMO jednoznačná odpověď : "PSPad".
<HTML>z tak jednoznacna samozrejme neni... ale ma vlastnosti (a stale budou pribyvat) presne takove jake jsou potreba a neznam zadneho kdo by s nim byl nespokojen.... o unicode se diskutovat da, ale prozatim bych ho ponechaval stranou.. a abych se priznal i kdyz se webum do source priliz nedivam jeste jsem UTF nastavene nevidel</HTML>
Nesmysl. I CP1250 je standardní kódování, zrovna před nedávnou dobou o tom vyšly články třeba na pixy.cz. O užitečnosti UTF se nidko nehádá, ale plácat o tom, že je jediné správné respektivě že u češtiny je jediné správné ISO-8859-2 je pitomina.
ono je hlavni, aby tam ta meta vubec byla.. a aby byl soubor v tom samem kodovani, jako uvadi META, pak je to uplne jedno... nevypada to, ze by se s kodovanim cp-1250 nebo iso menilo... stejne jako se porad placa o prezitych a "mrtvych" tagach (<center> apod.), porad se pouzivaji, a proto je browsery porad podporuji, a proto se dale porad pouzivaji, ... nekonecnej kruh.. tak je to skoro se vsim...
Ja si zustanu u svyho Windows-1250 a Notepadu/DW;)))
ale fakt je ze PSPad je dobrej editor...
<HTML>hadal jsem se ze UTF je na nic? ne
rikal jsem ze JEDINE A NE JINAK PSPad ? ne

to ".": precetl sis clanek ale to z tebe nedela zadnyho odbornika.
mozna to nevis, ale vetsina useru z teto diskuze pouziva bud notepad nebo jiny editor ktery koduje v 1250 a cilem teto diskuze je zdelit jim ze radeji nez NP a 1250, tak PSPad a 8859-2.
Az si nekdy prectu nejaky clanek ja, verim ze taky spasim svet... zatim se tak nestalo</HTML>
>> rikal jsem ze JEDINE A NE JINAK PSPad ? ne
a co "Naucte se pouzivat PSPad"? Doslovně to znamená, aby se všichni vysrali na notepad a ostatní editory, a začali používali PSPad.
Bohužel jsem se nakazil a stáhnul PSPad. Zatím vypadá dobře.

Je jedno jaký kódování kdo používá, hlavně aby se to dobře zobrazilo v prohlížeči. Mám kódováni Windows-1250 a nebudu kvůli tobě předělávat celý web na ISO-8859-2.

Tomík.
s tím souhlasím - nevím, proč se handrkujete kvůli takové volovině. Vždyť na tom houby záleží, jaké kódování použiju, pokud to podporuje většina prohlížečů (a to Win1250 ano i na Linuxech a MacOS)
<HTML>kdesi jsem slysel, ze pro UTF je argument to, ze existuji nejaka mobilni zarizeni, ktera si s iso moc nerozumi (ale nic takoveho nemam takze jen mozny tip), jinak to je asi fakt jedno

otazka vhodneho editoru mi prijde zajimavejsi

pro statisticke ucely dodavam, ze pouzivam iso (kodovani) a vim (editor)</HTML>
<HTML>Ja to balim... stejne to bude nakonec tak,ze ti kdo pouzivaji NP a zkusi PSPad jen proto aby mi mohli tady rict v cem je k nicemu.. u nej stejne nakonec zustanou,ale to uz tady nikdo nerekne...

Tomik: Nerikal jsem abys predelaval vsechny svoje weby... jestli jsem to rekl cituj me....

uz esteticky dojem ma pro me jistou hodnotu....
zvazte sami co se vam libi vic jestli:
"windows" by M$
nebo:
"ISO" by norma [:)]</HTML>
Master: zustanu u Win-1250, hlavne proto, ze tak mam nastavenej i Apache, php a mysql na localu, ale na pspad jsem si zvykl docela rychle (tabs, apod.).. Jen jak udelat, aby se jako vychozi zvyraznovani syntaxe vzdy pouzilo html multihighlighter, nebavi me to porad prepinat :-(
> uz esteticky dojem ma pro me jistou hodnotu

tomu říkám silný argument...
Otazka, proc se vam tak libi PSPad? Me VUUUUBEC nezaujal, mne se proste nelibi...;)
protoze toho nahodou docela dost umi, ale to je asi vec nazoru, nikdo te nenuti ho pouzivat
Neeee, to ja sem proste vybiravej, sry.... ;)
Nezdáš se mi zvlášť vybíravej, když ti stačí notepad...
B.T.W. Používám editor "First Page 2000". Neříkám, že je kdovíjak skvělý a nikomu ho nevnucuju, ale mám ho nainstalovaný už dlouho a tak nějak jsem si na něj zvykl...
<HTML><i>tomu říkám silný argument...</i>

to jsem cekal kdo na to bude reagovat.. tonouci se stebla chyta</HTML>
> tonouci se stebla chyta

nepřipadám si jako tonoucí... :)

Používám AceHTML 5 Pro. Je to editor dost podobný Homesite, ale řekl bych že lepší. Kódování ISO samozřejmě bez problémů zvládá, ale občas, když potřebuju něco rychle opravit (třeba překlep), tak stránku otevřu v notepadu - a to je důvod proč používám Win1250 - je to cesta menšího odporu, přináší to míň starostí.

Argumenty, jako že je to teď IN považuji za bezpředmětné. Pokud čas ukáže, že je lepší ISO, tak na něj přejdu - zatím nevidím jedinný důvod.
Neni nahodou IRC kanal pro WZ;)))
<HTML>ISO - International Organization for Standardization</HTML>
PsPad používám od té doby co se objevil a je super!