Loader

Nejde vytvořit v html loader?
to zni exoticky :-), o co jde?
Jestli myslíš preloader, tak to jde pomocí html se špetkou JavaScriptu! Nějaký příklady jsou na www.interval.cz, tak si to zkus najít...
IMHO je to celkem naprd... ukazatel načítání je přece v dolním panelu prohlížeče :)
Je to jenom takový poviražení pro návštěvníka! Než se mu načte stránka, tak se má na co dívat :oP...
2Novis: to mi osobne pripada jako snaha smerovana spatnym smerem. Neni lepsi snazit se objem nacitanych dat radeji nez zvysovat o zbytecne js skripty, spise snizit na uroven, pri ktere si uzivatel s prumernym pripojenim nejakeho cekani ani nevsimne? Ne-tabulkovym layoutem lze docilit toho, ze budou prvni nactene radky spadajici do oblasti "nad prehybem" zobrazeny jeste pred nactenim cele stranky i v MSIE (ostatni browsery obvykle takto zobrazuji i layouty tabulkove) a zbytek stahovani tak muze probihat na pozadi zatimco ucivatel uz louska prvni radky. Nejaky loader tak muze paradoxne cekaci lhutu jen prodlouzit a zvyraznit.
2ge0rge: Mám naprosto stejný názor jako ty, preloader je podle mne zbytečnej! Jestli ten můj příspěvek vyzněl jinak, tak příště zapracuju na svých vyjadřovacích kvalitách :)...
Jo, zbytečný to je, ale no a co? Když se na stránkách něco loaduje, tak je to grafika, text vám naběhne hned, a grafiku ve stránce máte kvůli dojmu hezké stránky a preloader tu kvalitu jenom zvětší a navíc nějakejch pár písmenek ve tvaru scriptu přece nic moc času nezabere, no ehm co? !?
2xtvorba:
Pochopitelne zalezi na typu stranek, prezentovanych informacich, cilove skupine, ... Napriklad na serverech jako centrum.cz, seznam.cz,... by za takove reseni uz jeho autorovi pravdepodobne strhavali ztraty z platu :-).

Zde jsou prave ony (textove) informace casto tim, kvuli cemu navstevnik prichazi (a IMHO se domnivam, ze je tomu tak ve valne vetsine pripadu i u ostatnich serveru), a preloader by jejich zobrazeni jen zdrzoval (nemluve o tom ze v pripade browseru bez podpory javascriptu se stranky nemusi zobrazit vubec).

IMHO, vyznam grafickeho reseni stranek je casto nesmyslne precenovan (zejmena grafiky :-). Nic nerikajici dekorativni graficke prvky samy o sobe nemaji takovou dulezitost aby si zaslouzily ustupky v pristupnosti, natoz pak pouha snaha o skryti jejich postupneho nacitani.

Toto je pochopitelne pouze muj nazor, nemam patent na Rozum(TM) a po skrinich marne hledam i legalne zakoupenou licenci :-). Zkus otevrit na svych strankach jednoduche hlasovani na toho tema. A pokud ziskas pocit ze stavajici uzivatele takove reseni oceni (a budouci rozsirovani poctu ctenaru prilis neplanujes), proc ne - s chuti do toho.
Jo, tak dík za radu jak si vytvořit hezkou stránku!