vložení PHP do HTML

Hele, je nějakej freeware program, kterej by mi splácal PHP a HTML abych se v tom vyznal? ---> grafický zobrzení atd. co bylo vynalezený už v době kamenné. Třeba když si stáhnu PHP guestbook a chci to umístit do mích stránek v html ?
Je videt ze v tom nemas dost jasno, pokud chces vytvorit guestbook tak se stranka musi jmenovat neco.php a ta bude obsahovat jak HTML tak PHP, kdyby jsi napsal PHP do obycejne HTML stranky tak by ti ho to vypsalo jako basnicku a zadne prikazy by se neprovedly.
Ehmmm, jo díky!?!
Takže bych mohl php převést na html?
Tak jaký program mi radíš na php, může být grafický ne?
grafický? nemyslíš, doufám, wysiwyg?
ehm, tedy pokud nemáš na mysli něco ve stylu pokročilých CASE nástrojů, které na základě důkladně navržené (např UML, WebML) struktury dokáží vygenerovat část kódu automaticky, tak nevím.

Napadá mne jen taková roztomilá hříčka BALTÍK :-) , která se víceméně držela sloganu "namalujte si program" (vývojové diagramy), který se nějakou dobu používal při výuce IT na základních školách, ale o jeho praktické použitelnosti při vývojí internetových aplikací dost pochybuji.
V HTML nemuzes pouzivat PHP prikazy, v HTML nemuze delat nic s PHP. Pokud chces delat php tak si ty HTML soubory prejmenuj na PHP a pude ti to, jinak doporucuji Macromedia Dreamweaver ktery ma rozsahlou prirucku a nabizi varianty psaneho prikazu. Jestli se snazis dostat pouze nejaky guestbook skus www.blueboards.cz
blueboard bez s
blueboard znám, ale tam myslim nejde přidat zdrojový kód knihy do prostřed stránky, ale otevře se stránka nová, coš mě ssséře!
Jenze kdyz nemas potuchy jaky je rozdil mezi PHP a HTML tak nemuzes delat guestbook, budes mit pak spousty problemu kam ukladat data, jak udelat radkovani, jestli se dostanes k databazi tak jak s ni pracovat atd atd... skus si prvni precist nejakou prirucku. Jinak vidim spousty strankek s guestbookem od blueboard a jsou vnorene do stranky ne ze se jim otvira nove okno.
Blueboardovská Superkniha ti předhodí celý HTML kód, do kterého jsou zakomponované značky, pomocí nichž to komunikuje s centrálním php skriptem, který mají všechny jejich Superknihy společný. Eh, není to zrovna košer vyjádření, ale myslím, že podstata věci je vcelku jasná...
Tenhle lepší guestbook se dá upravit tak, že do něj prostě naházíš svoje nadpisy, svoje menu....tak, aby byl takřka identický s ostatními stránkami na tvém webu. A pak ho už nebudeš muset otvírat do nových oken.
Jediný problém vidím v tom, že ukázkový kód Superknihy je tabulková prasárna a ještě nikdy jsem se nepřiměla k tomu, abych tu břečku roztřídila a předělala kompletně do CSS layoutu.
<HTML>Freya: jak tak sleduji nebylo by od veci ti pridat za nick do zavorky "(antitable)" ;-)</HTML>
Ještě pořád jsi nestrávil mé včerejší hlásání slova Božího, pardon, propagace CSS? ;-)