Ramy

Chcem spraviť 3 rámy.
V ľavo ako menu.
V pravo by sa zobrazovala stránka.
Hore to najhlavnejšie:mail,čas, meniny,...
Ako na to? Lebo vždy mi výdu blbosti.
ser na ramy, vem na to CSS (www.jakpsatweb.cz) + include()
Jesli este neumi ramy, tak by nemel hned zacit s PHP:)
Byt nim bych to hodil zatim do CSS a treba iframu a casem do PHP
jenze to pouziti php je tam dost sporadicky, vzdyt jde jen o <? include("neco.html") ?>
Přijde mi, že učit se v dnešní době rámy je zbytečná námaha - dá to trochu práce, výsledek je pochybný a ještě si tím člověk fixuje nedobré návyky...
Ale PHP si je odfixne;) Ja se to ucil trochu dyl, takze sem framy potreboval, ale na normal framy sem se vysral a pouzil sem normal iframe, ten je jeste snesitelny:))
no pokud nepochopil framy tak by se měl znovu učit základy HTML a poté se pustit do něčeho jako je css a php atd...
koukam, ze se tu vsici jen dohadujete, co je pro nej lepsi, jestli <frame> <iframe>, CSS ci rovnou PHP, ale ze byste mu dali to, co chce...

<frameset rows="75,*">
<frame name="top" scrolling="no" noresize target="main">
<frameset cols="150,*">
<frame name="menu" target="main">
<frame name="main">
</frameset>
<noframes>
<body>
<p>Vas prohlizec nepodporuje ramy, mate smulu!</p>
</body>
</noframes>
</frameset>

... mam ale stejny nazor, ze framy jsou prezitek a mel by ses opravdu zamerit aspon na to CSS
Tahle "máte smůlu, pořiďte si novější prohlížeč atd." hláška má jednu gigantickou nevýhodu - když tu stránku indexují vyhledávače, tak ji tam často napíšou do popisku u odkazu. To je dost hrozné.

Když už, hodilo by se tam napsat aspoň pár slov o zaměření webu a případně uvést jednoduché odkazy na jednotlivé stránky, které se jinak zobrazují v rámech. U malého firemního webíku třeba aspoň Nabídka, O firmě, Kontakt. Se složitým vzhledem a grafikou není třeba se u takové malé náhražky dělat. Nedá to moc práce a výsledek rapidně zvýší přístupnost stránek.
Tu hlasku jsem tam samozrejme dal jen jako priklad... Predpokladam, ze to si asi jiz kazdy domysli, ze tam bude obsah, ktery se zobrazi v pripade, kdyz prohlizec ramy nepodporuje.

Je pravda, ze jsem si ale take vsiml, ze casto webovi pavouci "tipou" prave tuhle hlasku z <noframes> a pridavaji ji k odkazum. Moc tomu nerozumim, logictejsi by bylo vytahnout si obsah <title>...
Jasně, nemyslela jsem to tak, že ty bys tam tu hlášku dal. Napsala jsem to proto, že někomu by to nemuselo dojít a opravdu by to do noframes napsal...

Takhle smutné je to při tvorbě webů s hodně věcmi - člověk musí třeba vyrábět různé očůrávky a css hacky, aby mu nejrozšířenější prohlížeč aspoň nějak zpracoval stránku, i když je napsaná správně.
S vyhledávači je to podobné, taky se mnohdy nechovají tak, jak by to bylo logické. Je to zvláštní - existuje tag Title, existuje Meta description a stejně často vídám u názvů stránek vytažený kus první věty... To by mi přišlo správné, kdyby vyhledávač nenašel žádnou description, žádná keywords a žádný title. Je okolo nás opravdu tolik špatně napsaných stránek, které tohle nemají? :-(
To je reč.
Tak poradí mi niekto?
Broli ti přece napsal celý kód...
<HTML>ja jsem se ted k ramum uchylil protoze to byla nejlepsi prozatimni volba.
dostalo se mi do rukou 378 vytvorenych stranek a ja jsem slibil ze je natahnu do DB a dam tomu nejaky smyslny posloupny IDcka (byli to tutorialy k nekolika prog. jazykum) a jelikoz u kazde stranky to bylo udelane nejak jinak musel jsem ...............
na tom nezalezi.. chtel jsem jen rict ze ramy jen v nouzi a kdyz se neco dela od zacatku tak vubec se po nich nedivat...</HTML>
JAsbé dík BROLI!