Potřebuji pomoc, ale už jsem využil snad 5 diskuzí, ale nikdo mi nedovedl pomoci

Velice nutne bych potreboval script, který by poznal jaké mám rozlišení a podle toho by uživatele přeposlal na danou stránku.

Udělal jsem v VBScriptu rozevírací nabídku,které se otvírá "nad textem", ale je to v závislosti na rozlišení (ten script vychází z jednotlivých vzdáleností od odrajů prohlížeče)...tak proto.

Neumím udělat takovou nabídku,aby se otevírala VŽDY stejně, bez ohledu na to, jaké rozlišení právě uživatel má.

Prosím, pomozte..(je mi to jedno jaký script to bude jestli v PHP,JV, nebo VB). Prostě jsem začátečník...
Zkuste tohle:

<!--
if (screen.width==640)
url=("640.html");
else
if (screen.width==800)
url=("800.html");
else
url=("jinyrozliseni.html");
location.href="url";
// -->
Nad tím jsem nikdy ještě moc nedumal, ale pokud bych něco takového dělal, tak bych asi to menu pozicoval k "levému" a "hornímu" kraji stránky a pak by to snad mělo fungovat vždy stejně.

Teď koukám že je tam psáno nad textem, tak jestli myslíš nad prostým textem ve stránce, který samozřejmě mění pozici vzhledem k rozlišení, zalamování textu, tak to teda nevím. Ale uděla bych něco ve smyslu:

onclik -> ukaž_menu -> na pozici xy

Ale jsem jen laik.

A tuším jsem někdy někde zahlídl něco takového, že když jsi někam kliknul, tak se to otevřelo na aktuální pozici myši, ale nevím kde to bylo. :-)
s takovym pristupem to nikam nedotahnes ale ocenuji zajem a snahu....
budto udelej stranku v tabulce s relativni velikosti a optimalituj pro 800x600 az 1200x1600 nebo udelej pevnou tabulku 800x600 (mozna i v nouzi 1024x768) a tu zarovnavej vzdy na stred.... pak se vyhnes hnusnymu zarovnani vlevo jako napr toto forum pri rozliseni > 800x600
Já mám 800x600 a zobrazuje se mi na prostředku chytráku
Mike: > 800x600 znamená "větší než 800x600" . Znaménka "větší / menší / rovná se" se učí děti v prvních ročnících základní školy....chytráku ;-)
Freya: dekuji, velmi presne :))))
www.hotscripts.com
Proc skript? Udělej to v 800x600 a máš vystaráno, ještě to zarovnej na střed a není co řešit. Kdo bude mít větší rozlišení, tak to bude mít uprostřed a menší asi nikdo nepoužívá.
Ja muzu jen poradit.....bud udelat stranky tak, aby se zobrazovali bezchybne ve vsech rozlisenich (nekdy krome 640x480)

Nebo by to slo i at pocitac rozpozna rozliseni a uzivatel si sam klikne na odkaz s danym rozlisenim......

Takove problemy jsem mel take ze zacatku zejmena pokud se jedna o grafiku.....

Pokud byste potreboval poradit tak piste na whoa@centrum.cz
jaky klikani?
lidi copak na internetu nikdy nesurfujete?
berte si priklad ze seznamu, centrumu,....
nacitaji se rychle a nacemkoliv a navic vypadaji pekne
Freya: No jak tak koukam nejsem tu jedninej kdo si hraje na chytrýho .. no i když já si hraju spíš na blbýho koukám...
Mike >> to víš, chodím si sem výhradně léčit svoje mindráky ;-) :-p
Všem děkuji za snahu, ale už jsem to vyřešil. Jesli budete mít čas tak mrkněte na skoro finální výtvor:-))) www.zkouseni.wz.cz ale až tak za týden!
To mě přivádí ke zvláštní otázce...
Myslíte si, že má smysl oznamovat adresu stránek, když ještě nejsou vůbec hotové? Já teda stránky propaguju, až když si je můžou lidi pořádně prohlídnout... Jak to vidíte vy ostatní?
To zalezi na konkretnim projektu.. pokud se jedna o vetsi projekt, ktery se jeste bude delsi dobu budovat, pak bych ho progaval uz pred, zvlaste jsou-li jiz na castecne vytvorenem webu uzitecne veci