pop-up

existuje nejaky kod proti pop-up windows na strankach?
kod ? spíš plugin do prohlížeče neprogram ktomu určený.
Nektery prohlizece maj takovou funkci (u IE jedine vypnout JavaScript), a dal nektery firewally (treba ZoneAlarm Pro)
Já používám prohlížeč AvantBrowser, je založen na IE, jenž

nepadá jako IE,
dají se zablokovat pop-up
okna máš jako v opeře, totiž uvnitř programu, nikoli jako IE, který otvírá s každým oknem nový tlačítko na liště ...
> black_rainbow:

Prohlizece mozilla maji takovato dilci omezeni javascriptu implementovana vcelku vychytane. Nejen ze umi blokovat vyskakujici okna, ale umi i omezit nektere casto zneuzivane funkce jako zmenu velikosti okna, presouvani oken, skryvani oken na pozadi, zmenu obsahu stavoveho radku, ... atd.

Ale k tem pop-upum, tato funkce se zapina ...

v Mozilla Browseru
(v Dialogu) Edit/Preferences (v Kategorii) Privacy & Security/Popup windows , zaskrtnout "Block unrequested popup windows"

ve Firebirdu pak
(v Dialogu) Tools/Options... (v kategorii) Web Features, zaskrtnout "Block popup windows"

... a je to. Navic zablokovane popup ukno je vzdy indikovano ve stavovem panelu a lze jej dodatecne snadno otevrit (preci jenom, ne vzdy se jedna o otravnou reklamu), nebo lze vytvaret vyjimky a na urcitych sitech - kde vime, ze tim nebudeme obtezovani - otevirani popupu natrvalo povolit.

IMHO mi toto reseni pripada vyrazne vyhodnejsi nez pouziti firewallu.

link: http://www.czilla.cz/download/
Diky vam vsem. Ale myslel jsem tim neco uplne jinyho. Kdyz na moje stranky prijde nejaky navsevnik, ktery todle nezna, tak existuje nejaky HTML kod ktery by zakal zobrazovani pop-upu na me strance?
No (x)HTML je pouze jazyk definujici strukturu dokumentu. Takoveto kousky s okny jsou naprosto mimo pole jeho pusobnosti.

Navic nechapu v cem je vlastne problem, preci je to tvoje stranka, a jeji kod mas snad plne pod kontrolou (pokud ji tedy nedelas v nejakem tom WYSIWYG editoru). Proste na ni JS kod otevirajici nove popupy nevkladej a nemusis nic blokovat.