Upravene okno browseru

Nazdar lidi nevite nahodou jakym zp. se da upravit okno browseru tak aby tam toho bylo co nejmin. Neco jako pri uprave soubouru tady na WZ.
Takovéto ořezávání okna prohlížeče je dosti nepěkná věc. Prohlížeč je zkrátka uživatelův program, ten si jej má nastavit podle svého, a jakékoliv pozměňování či omezování jeho nastvení je vlastně zásahem do soukromí! Takto se na to dnes pohlíží...

Stejným omezováním je také otevírání nových oken.

Na druhou stranu, stále se ještě tento "nesprávný" postup využívá především v různých aplikacích např. typu zdejšího zmiňovaného upravování souborů.

Takže k věci. Když už se tedy pro otevření omezeného okna rozhodneš, existuje pro to tento postup:
Musíš otevřít nové okno, kterému vlastnosti nastavíš. U stávajícího se ti to nepovede.

window.open('stranka.html','nazev_stranky','left=10,top=10,height=400,width=600','toolbar=no,location=no,menubar=no,resizable=no,status=no');
Jo mo dik

a chtel jsem se jeste zeptat na prohlizeni vice tabulek v DB? Vim ze to v MySQL nejde ale ve scriptu na phorum je jedna takova vychytavka ktera umoznuje v SQL dotu vymenit nazvy sloupcu v tabulce je to nejak takhle:

$fields[] = "url";
$fields[] = "popis";

for ($x=0; $x<count($fields); $x++) {
$token = ereg_replace(" $", "", $tokens[$i]);
if (ereg("^\\+", $token)) {
$token = ereg_replace("^\\+", "", $token);
$SQL .= "$fields[$x] like '%$token%'";
if($x<count($fields)-1){
$SQL .= " OR ";
}

ten script neni celej ale chtel jsem se zeptat jestli timhle zp. lze take menit nazev tabulky?
Cože?! Nechápu...

> prohlizeni vice tabulek v DB
To myslíš jako že si necháš vypsat obě tabulky nebo snad spojit výpis obou tabulek do jednoho nebo jak?

Popiš to, prosím, kloudněji i pro blbé lidi jako jsem já ;-)
Ja to taky presne nechapu. jinak bych se neptal. Ale myslim ze je to neco jako ze se vygenuruje vic SQL dotazu a ty se provedou najednou(presne to nevim)
Já se tě neptám, co dělá onen skript. Chápu, že mu nerozumíš...

To co chci vědět je, co potřebuješ, aby dělal? K čemu ti má sloužit? To snad víš ne?!
mel by vygenerovat dva SQL dotazy ve kterych by bolo jine jmeno tabulky a ty by se provedly najednou
Něco jako že máš dvě tabulky, a z nich by jsi chtěl udělat jen jeden výpis?
Jo presne tak
Pak řešením je sql příkaz UNION. Jeho syntaxe je takováto:
<prikaz select1>
<mnozinovy operator>
<prikaz select2>
[ORDER BY <seznam_kriterii>]

tedy:
SELECT id, ... FROM tabulka1 WHERE ...
UNION ALL
SELECT id, ... FROM tabulka2 WHERE ...
ORDER BY ...

Pozor ale na vyjmenování všech vybíraných sloupců! Oba selecty vyberou nějaká data a aby je šlo dát do jedné výsledné tabulky, musí oba obsahovat stejné sloupce. např.:
SELECT id, datum AS 'datum', autor, nadpis AS 'popisek', obsah FROM clanky WHERE autor=100001
UNION ALL
SELECT id, cas AS 'datum', autor, nazev AS 'popisek', obsah FROM udalosti WHERE autor=100001
ORDER BY datum DESC

Už to chápeš?