owerflow x iframe

Co si myslíte, že je lepší použít. Potřebuji do stránky vložit jinou a nevím co je lepší pouřít. Je lepší iframe nebo overflow (vím, že nevkládá, ale chápeme se jak to myslím, ne?).
nejlepsi je include()
S tím souhlasím, ale tady se to nehodí, potřebuju s tou vloženou stránkou být na místě a okolo mít posuvník. Include mi to tam vsune celé nebo jako stránkování, ale to nechci. Chci mít plynulé posouvání.
<form>
<textarea style="width:600px" cols="50" rows="10" readonly>
<?
readfile($path, ”r”); // pro html
include $path; //pro php/html
?>
</textarea>
</form>

...ale je to blabol
takhle asi opravdu ten iframe.. nebo pak flash
re: "S tím souhlasím, ale tady se to nehodí, potřebuju s tou vloženou stránkou být na místě a okolo mít posuvník. Include mi to tam vsune celé nebo jako stránkování, ale to nechci. Chci mít plynulé posouvání."

Tak ted vam prestavam rozumet. :-/ To jak je vlozena informace nakonec zobrazena prece uz nema s include nic spolecneho. Zalezi na nastaveni stylu. Pevne umisteni resi position:fixed; a scrolling, jak uz jste napsal, lze zase zajistit pomoci overflow:scroll;

re Sojkovec: Flash ? :-)
btw, a opet zalelezi na tom zda vkladate skutecne kompletni (x)html stranku napr z ciziho zdroje (coz je ukol pro iframe), nebo jen potrebujete mit urcita data v oddelenem souboru o jehoz strukture rozhodujete sam (pak bych nasadil spise PHP include(); a scrolling resil pres overflow:scroll; )
Re: GeOrge - S tím overflow je to ale problémové, sám bych to radši použil, ale třeba Opera s tím má potíže a tak si myslím, že je stále lepší používat iframe. Mám jednou udělané to samé s iframe a jednou s overflow, ale kolika lidem to bude dělat blbosti?

PS. Jo a sorry, že jsem napsal v názvu blbě overflow.
re "ale třeba Opera s tím má potíže": Ano, opera s tuto vlastnost skutecne ve svych starsich verzich (4.xx,5.xx) interpretovala chybne jako overflow:hidden;. To uz vsak nejakou dobu neni pravda. Minimalne verze 7.10b2840 s timto uz problemy evidentne nema.
Takže radíš použít radši overflow. Sám bych to radši udělal. Jiné prohlížeče s tím potíže nemají?
re "Jiné prohlížeče s tím potíže nemají?"
To pochopitelne nemohu rici s jistotou. Kazdopadne browsery, ktere mam moznost testovat (Safari (Apple), Mozilla, Netscape, MSIE 6.0, Opera) tuto vlastnost skutecne podporuji korektne. BTW: navic jak uz jsem rekl, pokud tuto vlastnost browser nezvlada, melo by to v dusledku prinest "pouze" snizeni komfortu pri prohlizeni, nikoliv ztratu pouzitelnosti. (U IFRAME znamena neexistujici podpora ramcu automaticky nepouzitelnost takto zpristupnenych informaci.)
Jenom tak dodám:
overflow a iframe jsou dvě rozlišné věci, a také každá slouží k něčemu jinému.

IFRAME - vloží kompletní html stránku
overflow - nastaví chování přetékajícího obsahu v blokovém elementu

To jsou dvě různé věci! Jedinné, co je na oko spojuje je snad ten posuvník... ;-)

Napiš, jak konkrétně to chceš využít.
to: Pavel - Je mi jasné, že jsou to rozdílné věci, ale ... Využívám to pro fotogalerii. Vlevo je blok, který má nastavené overflow na auto a kde jsou náhledy fotek. Vpravo se po kliknutí na náhled ukáže celeá fotka. Pokud použiji overflow, tak ušetřím jednu stránku. Navíc (nevím jestli to dělá jen mě) se mi při použití iframe vloží v IE 6.0 oba hva posuvníky, i když horizontální je tam nanic, jen to hnusí. IE 5.5 mi to nedělal. Jen jsem nevěděl jak je to s podporou u prohlížečů. Jestli to není nějaká nestandartní funkce.
Tak úplně to nechápu. Máš vlevo blok s náhledy fotek. Po kliknutí na jeden z nich se ti vpravo v druhém bloku zobrazí vybraná fotka v plné velikosti. Je to tak?

Pokud ano, pak stále nechápu, kde tam chceš využít overflow. Možná chceš zajistit, aby fotka v plné velikosti nezabrala "příliš" místa, a tak na ni v případě potřeby použiješ posuvníky. V takovémto případě je overflow určitě správná volba.

Co se týče podpory:
- horizontální posuvník iframu se mi zobrazuje i v IE6 až v případě nutnosti
- overflow není dobře podporováno všemi prohlížeči, přesto použít už se dá

overflow: visible - především všechny IE ho interpretují špatně (ne však nějak zásadně)
overflow: hidden - jakžtakž o.k., jen Opera trochu blbne s rámečky
overflow: scroll - Opera ho chybně interpretuje jako hidden, IE někdy nesmyslně přidává i vodorovný posuvník
overflow: auto - shruba to samé jako u scroll
to Pavel - Je to jinak. Vlevo jsou fotky dvě, tři a to se posuvníky neukazují. Pokud jich je tam ale třeba deset, tak se ukážou posuvníky. Můžeš se podívat na adresu www.pacifik.aktualne.cz/ex/index.php?inc=foto a tam kliknout na odkaz 714. To bude asi nejlepší.

Mě se horizontální posuvník v IE6 ukazuje okamžitě když se ukáže vertikální. A mám ještě jeden problém s IE. Mám možnost testovat stránky na dvou počítačích. Jeden má IE5.5 a druhý 6. V 6ce můžu nastavit stránku na velikost 755 + odsazení a vejde se mi tam bez posuvníku. V 5.5 musím nastavit 748 aby se tam vešla. To je taky divný.

Myslíš tedy, že už ho použít mohu?
Už to chápu. V takovémto případě se použití overflow zdá určitě logičtější, než pitomý :) iframe!

Otázkou ale je, jestli není lepší se na obojí vykašlat. Co vlastně brání tomu, aby byla stránka delší a natahovala se podle obsahu? Jestli chceš zajistit z důvodu designu, aby měla stálou výšku obsah v ní skroloval, pak to bez iframu nemá cenu. Já takovéto stránky ale nesnáším.
Nejlepší bude když na tu stránku koukneš, pokud se tak už nestalo. Už jich tam funguje většinak kromě archívu. Když by se stránka natáhla podle obsahu, tak když by jsi najel na nějaký náhled fotky, který je dole a kliknul na něj, tak velká fotka by se ti, ale ukázala stále nahoře a to by asi nebylo to pravé ořechové. Myslím si, že takto to je dobré.