CSS - layout pomocí relativních jendotek

Začínám s CSS a narazil jsem na takový problém, vzhledem k tomu, že správné stránky by neměly mít font-size definován v px, ale v relativních jednotkách ( em, ex... ), aby si uživatel mohl velikost písma přizpůsobit, tak jsem se snažil o layout, který by používal právě jednotky em. Jenže, tím, že si může uživatel písmo zvětšit či zmenšit, se může rozhodit design stránek, ne zase tak hrozně, ale přece. ( třeba položky v menu nebudou na jednom ale dvou řádcích ) Tak jsem to chtěl vyřešit tím, že i vnitřní divy nadefinuji v relativních jednotkách, když jsem to udělal, tak IE6 ve striktním režimu to zobrazoval dobře, ale Opera 7 a NN 7 už podle mých představ nefachaly :-(
A tak by mě zajímalo, jak to řeší někdo jiný? Doma mám knížku od Pixiho, ale jeho ukázkový příklad používá px.
Díky za rady, linky apod. :-)
Já používám pixely, je to lepší
Lepší jo, ale ne úplně správný :-))
Ono to proste chce navrhovat layout stranky tak, aby mu změna velikosti nijak neubrala na "krase" a pouzitelnosti a dal pouzivat relativni jednotky em/pt/%. Alespon tak se to snazim delat já.

BTW: kdyz uz tu byla rec o pixym, schvalne se podivej na jeho web ( www.pixy.cz ) a zkus si text zvetsit/zmensit dle libosti. Ano některe viceslovne polozky menu se v dusledku mohou zalomit do dvou i vice radek (podobne jako se bude i jinak zalamovat text v jakychkoliv jinych odstavcich), ale nevidim duvod proc by v tomto mel byt u dobreho layoutu problem. :-).

Ad opera a mozilla: tyto browsery umozni i zvetsovani textu jehoz velikost je definovana v px. Osobne mi tento pristup pripada spravny. Browser tak v podstate uprednostnuje pozadavek sveho uzivatele na dostatecnou citelnost nad mnohdy nedomyslenymi pozadavky webmastera.
Na jeho stránky jsem koukal, holt už má zkušenosti :-)) A o těch to právě je! Jinak s tebou souhlasím, že je asi lepší, když prohlížeč dokáže zvětšit i px. Zatím se css učím, ale řekl bych, že se to stále lepší, chce to jen zkoušet a zkoušet :-) Svý stránky jsem dělal ještě pomocí table, už mě i napadlo, že bych je předělal pomocí css, ale u mého webu, kam jde tak 3 až 5 lidí za měsíc to je zbytečný :-)
Jestli někoho zajímá můj názor, dělám stránky ve validním XHTML 1.1 a v CSS používám na layout pixely, plovoucí DIVy a výjimečně absolutní pozicování (někdy to ale jinak nejde). Vždycky je na adminovi, co si myslí, že je lepší: EM rozměry a tím i jisté horizontální scrollování (alias Pixy) a nebo pixely, kde jsou při menším rozlišení jen hubenější sloupce, zato je tam všechen text.

A jenom pro upřesnění:

PX = RELATIVNÍ JEDNOTKY! (to že je MSIE neumí zvětšit na tom nic nemění)
PT = ABSOLUTNÍ JEDNOTKA! (někdy se hodí na specifický tisk)
(MSIE neumí zvětšit ani jedny)
Tvuj nazor mne zajimave, ale px relativni jednotky nejsou. Ikdyz jsou i nejsou, jak se to vezme! Ja nerikam, ze delat layout v px je spatny, jen si je v MSIE nikdo nezvetsi, a kdyz nekdo hur vidi, tak ma smulu... Ja to driv delal taky v px, jen me zajimalo, jak to lze nejlepe vyresit v relativnich jednotkach!