výška divu

Lze nejak zjistit aktualni vysku DIVu (kdyz neni nastaven CSS parametr height)?
Pokud tam mas text, tak velikost = font-size + nastaveni jako padding? Nic jineho mne v teto chvili nenapada...
K cemu to potrebujes?
No, tak s tím sčítáním bych raději počkal ;-)
Nezdá se mi to příliš přesné.

K ČEMU TO POTŘEBUJEŠ?
2Pavel : Jak to je presne, to nevim :-) Hlavne nechapu, k cemu to potrebuje...
Ale kdyz si udelas nejakej div a nastavis mu padding : 1px 0 0 0 , tak bude mit div vysku 1px, pokud nic neobsahuje! Kdyz bude obsahovat text s nastavením font-size : 10px, tak bude mit, podle me, vysku 11px!
Snad, když bude obsahovat jeden řádek. Ale když bude řádků více, vůbec bych na to nespoléhal. CSS nikde nedefinuje mezeru mezi řádky.

Navíc font-size v pixelech zásadně nepoužívám a ani se nedoporučuije! Zamezí se tím totiž zvětšování písma, které je poměrně důležité na velkých monitorech či třeba pro lidi s menší zrakovou vadou.
Zdar, potřebuju to jako suplovaní CSS vlastnost min-height kterou IE (alespon ne ten co mam ja, jak jsou na tom ostatni nevim) nepodporuje.
Tzn. v jscriptu nastavim ze kdyz bude ta vyska divu mensi nez napr. 500px nastavi se vlastnost height na 500px.
Kdyby IE podporoval min-height bylo by vse OK.
Aha, tak to pro tebe mám daleho lepší řešení. O tomto bugu IE se všeobecně ví a taky už se na něj našel lék ;-)

Pro řešení špatné interpretace CSS prohlížeči se často hledají řešení. Ta se potom jmenují css-hacky, v tomto případě min-height hack.

Řešení je jednoduché. V IE nastavíš normální vlastnost height: 200px a on ji v případě větší výšky chybně natáhne. Pro ostaní (schopné :) prohlížeče tento nesmysl pomocí šikovného triku změníš zpět na height: auto a nastavíš standardní min-height. Ale vo ti budu povídat, vše se dočteš tady...

http://www.pixy.cz/blogg/web/2003_03_01_archiv.html#1047042376
Díky, to vypadá na výborné řešení. Ale přesto jen pro zajímavost by mě zajímalo jestli by šel i můj způsob. (Sem strašně zvědavej)
Samozřejmě dobře napsaný JavaScript fungovat asi bude, ale CSS je rozhodně čistší. Navíc prohlížeče bez JS mají smůlu atd.......