neviditelný zdroják?

Zdravím všechny -
bylo by praktické, kdyby běžný uživatel a návštěvník stránky nemohl načíst zdrojový kod. Někde jsem se setkal s tím, že existuje způsob, jak tomu zabránit. Není to životně důležité, ale někdy praktické, když člověk nechává některé poznámky nesmazané.
Otázka: ví někdo, jaký je postup, aby se při volbě 'Zobrazit zdrojový kód..' návštěvníkovi nic nezobrazilo?
Děkuji a přeji pořádný déšť.. B.
to je divny .... a ja myslel ze prohlizece zobrazujou stranku PRAVE podle zdrojovyho kodu .. uz se to tu resilo nekolikrat, vymysli prohlizec, ktery bude uspesnejsi nez iexplorer nebo necky, zakaz v nem zobrazeni zdrojovyho kodu a mas vystarano
no jo - zobrazují PODLE zdroj. kodu, ale ne samotný zdrojový kod. a ve zdroj. kodu jsou věci, které se v prohlížeči neobjeví (skripty, poznámky atd..) vo to jde.. B.
nejak sem nepochopil, co tim myslis, ty veci se sice neobevi v prohlizeci, ale ve zdroji ano, jestli sem dobre pochopil tak bys chtel mit prazdny zdroj, to neni nerealny, ale navstevnici by toho na tvy strance moc neuvideli .. nekdo (mam dojem ze lukasik) sem daval odkaz na zakodovani zdrojovyho kodu do javascriptu, zkus se podivat do starsich prispevku
ad: "rozkodovani" pomoci JS
takove reseni vsak bude mit za nasledek, jedine to, ze vase stranky nebudou automaticky indexovany ve vyhledavacich jako je google ci jixo, cimz stracite konkurencni vyhodu, nebot ty pochopitelne javascript (ktery by mel na strankah realizovat pouze doplnkove a postradatelne funkce) ignoruji. Navic obsah vasich stranek vubec neuvidi majitele browseru s omezenou ci zcela vypnutou podporou javascriptu. Zkuste se pred implementaci neceho takoveho zamyslet nad tim zda je pro vas _neucinne_ skryti znacek (x)HTML az tolik dulezite. Chapal bych to, pokud by jste se pokusel skryt zdrojovy kod nejakeho sveho vysoce sofistikovane dila (v tom pripade je vhodna napriklad JAVA), ale (x)HTML je jen obycejny znackovaci jazyk pro formatovani dokumentu... :-). Navic jsem si jist, ze po vasich komentarich v (x)html bezny uzivatel, proti kteremu by takova ochrana mohla byt snad ucina, prilis patrat nebude. ;-)
2 Bois:Vím, co máš na mysli, dá se toho dosáhnout, pomocí hlaviček, někde se tam nastaví´, abz se necashovali nebo něco podobnýho a pak opravdu po volbě Zobrazit zdrojový kód to nic neukáže. Ale samozřejmě, že ten zdroják tam ten uživatel někde má a pokuď je šikovnej, tak si ho najde. Pokuď vim, funguje to v IE , v ostatních prohlížečích jsem to nezkoušel. Je to naprostá prkotina na nic.
Já si taky myslím, že to nestojí za námahu. Díky všem za odpovědi a pěkný srpen, ne moc horký! Bois.
Když zakážeš funkci pravého tlačítka nikdo se k tomu nedostane
2Lord Johny: tim bych si tak jistej nebyl, jak chces zakazat pravy tlacitko? javasriptem? V prohlizeci jde VZDYCKY vypnout (dokonce staci dat web do zony s omezenym pristupem (IE). A navic mas jeste menu --> zobrazit zdrojovy kod...
No jo vlastně Java se dá vypnout lehce :/
Každopádně to na 80 % návštěvníků platí dobře, až na zmíněné nezakázané Ctrl :/ (to je ovšem nyní mimo téma)
No moznost je skripty uklidit nekam do externiho souboru a pak ho z neho nacist nebo nejlepsi je (co de) udelat v php
Nechapu proc by se mely delat takovyhle veci! Ja jako samouk HTML a JS jsem naprosto proti tomu a ze mi nekdo kouka na zdroj mi nevadi.
to Libca: já takové věci nedělám, zajímalo mě jenom zda je to možné a jak.