.htpasswd

Mam .htaccess i .htpasswd - I cesta je dobre zadana. Objevi se mi dialog na zadani ID a hesla. Problem je, ze mi to heslo vubec nebere a po trech zadanich to klasicky vyjede. Nevim cim to muze byt. Heslo jsem generoval pres http://www.euronet.nl/~arnow/htpasswd/ ale i pres htpasswd.exe

Diky za kazdou pomoc.
Hups... Zkus hledat třebas na www.google.com
Promin, ted jsem te nepochopil.
Ja sem Lukasika asi pochopil ... tuhle odpoved na svoje prispevky tu slychava casto :)

Bohuzel me nanapada, cim by to mohlo byt. ... Nemohl se ti treba k tomu heslu priples nejaky preklep?

Radek
Diky Radku za reakci. Ale zkusil jsem uplne vsechno. A stale zkousim....
Jsem tu novej, ale prispevky Lukasika mi pripadaj pritroubly. Bud ti rekne, ze "to najdes na googlu" anebo rekne "tohle ja nikdy nepotreboval"..... no nevim.
a muzes nekam dat obsah tech souboru? takhle je ti tezko pomoci...

m.s.
Jasne. ID i heslo je "honza".

.htaccess :

AuthName "Secret"
AuthType Basic
require valid-user
AuthUserFile /3w/wz/cz/h/honza-ouzky/.htpasswd


.htpasswd :

honza:07trWFzvGzMoA
>> tuhle odpoved na svoje prispevky tu slychava casto :)
Jo to za prvé a za druhý to většinou tam lze opravdu najít:o).
nema ta cesta byt:

AuthUserFile /3w/wz.cz/h/honza-ouzky/.htpasswd

???
m.s.
> Jo to za prvé a za druhý to většinou tam lze opravdu najít:o)

Mas pravdu Lukasiku, ale kdys to dohnal do dusledku, tak by tohle forum (a spousta dalsich) vubec nemuselo existovat ... jde o to, ze nekdy hledas, hledas a mas smulu nebo si proste jen sedis na vedeni (to znam z vlastni zkusenosti velice casto :)) a tak obcas potrebujes popostrcit nekym, kdo ma treba trosku vic zkusenosti a hlavne CHLADNOU HLAVU nezatizenou hodinamy umorneho zkouseni toho sameho stale dokola bez vysledku ... a to bych hadal, ze je prave tento pripad, neniliz pravda :o)

Radek
presne tak, rozdil je, jestli je nekdo jen tak linej a nechce se mu cist manual nebo zda uz je v koncich a potrebuje jen konkretni radu...

m.s.
Já sem ten línej^_^.
(To nebylo dobrovolné přiznání (Dotlačil mě k tomu(Radši nikdo^_^.))).
ty jsi se k tomu priznal prece uz davno a ne jednou...

m.s.
:-))))))))))))))))))))))

Tak vsem diky za pomoc. Uz to jede. Bylo to tou cestou. Ale 100% jsem to vcera zkousel i s touto cestou a neslo to. Mozna zasahnul nekdo na druhe strane... Kazdopadne jeste jednou diky. (myslim ze presne k tomuhle forum je)
No dobře...
Vidim, ze se tu resil stejny problem, jako mam ted. Proste mi to odmita heslo, i kdyz sem ho nastavil na jedno pismeno, takze je preklep vyloucenej... adresa je zadana spravne... help plís...
Dej sem vypis tech .htaccess a .htpasswd ... trebas si nekdo neceho vsimne :o)

Radek
Mno nic, nedalo mi to a musel jsem si to taky zkusit:o).
.htaccess

<Limit GET POST>
AuthType Basic
AuthUserFile tajne/.htpasswd
AuthName "Zadejte heslo, nemo máte smůlu;-)"
require valid-user
</Limit>


.htpasswd

Lukasik:XZLdQnmikhY5k


Mno a jak už se zde říkalo, nefunguje to, ani když tam nacpu celoucestu!
Jo a jěště jsem nepochopil, jak se generuje to heslo:o).
pokud vim, tak honza rikal, ze to funguje to funguje...

>Jo a jěště jsem nepochopil, jak se generuje to heslo.

...co jsi na tom nepochopil? vzdyt mas strycka googla :-) z bezpecnostnich duvodu se to neuchovava v ciste podobe, ale je to jednosmerne zakryptovane. algoritmus se pochopit ani nesnaz :-)

v linuxu hesla generujes prikazem passwd, existuje i obdobny program pro windows.

m.s.
Ten jsem nenašel:o).
Akrát na nějakým webu jsem si to nechal generovat...:o).
no vidis. a me ma google radeji, proto hned mezi prvnimi odkazy mi ukazal spravnou cestu :-)

http://uran.internet.cz/navody/password.html

m.s.
ano me to uz opravdu funguje, ale presto jsem si precetl clanek co nasel martin s. na http://uran.internet.cz/navody/password.html

A myslim ze asi ten nejvetsi problem bude v tech CR/LF znacich. Ve windowskej editorech je nevidite....








<---- treba toto ;-)
V tech souborech mam:

.htaccess:
AuthName "Členská sekce"
AuthType Basic
require valid-user
AuthUserFile /3w/wz.cz/c/cnfsr/.htpasswd


.htpasswd:
Sleepy.664:63ErsJzz3pIsk


Porad to nefunguje...
At koukam jak koukam, vypada to stejne, jako to mel Honza ... ale uz s opravenou cestou ...

Mozna jako experiment zkus AuthName bez diakritiky "Clenska sekce" a uzivatele bez tecky (ne Sleepy.664 ... ale treba Sleepy664)

Ikdyz to co jsem ti ted poradil, je spis v oblasti cerne magie (nemelo by to mit vliv :)

Radek
Dobre, zkusim to.