Element doprostřed obrazovky

Ahoj, měl bych dotaz ohledně stylů.

Potřeboval bych umístit nějaký element (obrázek, DIV tag ...) doprostřed obrazovky. A to nejen horizontálně (to je triviální), ale i vertikálně (to je možná triviální taky, ale já to neumím).
Uvedu příklad. Představte si prázdnou stránku a na ní jedinej obrázek (nebo cokoliv jiného) a to bych chtěl, aby se nacházelo ve středu okna.

Zkoušel jsem tohle:

possition: absolute;
top: 50%;
left: 50%;

jenže to mi na ten střed umístí levý horní roh toho elementu a ne prostředek.

Dík za pomoc.
S horizontálním pozicováním ve vztahu k oknu prohlížeče jsou problémy vždycky.

Uvědom si, že CSS si představuje html stránku jako plynoucí medium (tedy něco na způsob nekonečného papíru), do kterého nahlížíš průzorem (oknem prohlížeče). Tedy zákonitě by se měly nastavovat pozice a rozměry vzhledem k velikostem toho "papíru". Jenže prohlížeče zavedly už dříve možnost vztahovat je k velikosti průzoru, čímž vzniká zmatek (alespoň dle mého názoru).

Bohužel ti konkrétně neporadím, ale zkus se zeptat v diskusi na Intervalu (diskuse.interval.cz). Tam jsou znalejší lidi ;-)
Já jsem z diskuze na Intervalu ;-), takže to vím :-)

Jestli je na www.sovavsiti.cz jeden jeodkazovanější odkaz, tak je to jistě tenhle:
http://www.sovavsiti.cz/c02031.html
4Pavel:
Je mi to jasný ale někdy se to zhodí. Konkrétní případ je, když chceš mít něco jako vlastní tooltip (nebo jak se tomu říká). Mám to třeba v seznamu zajímavých odkazů, kde se mi při najetí na daný odkaz zobrazí v pravém dolním rohu obrazovky podrobnější popis. V tomhle případě jsem to ale potřeboval, jelikož Ti co jim dělám stránku si přáli, aby tam byla vstupní stránka s logem (osobně nesnáším vstupní stránky, neboť jsou k ničemu) a to logo nemohlo být jak background, neboť sloužilo zároveň jako hyperlink nicméně chtěl jsem ho mít vycentrovaný.

4Bořek: Dík moc
Dodatek: Tak jsem to dočet a při svých úvahách jsem byl blízko :-)) Jsou to ale šílený krkolomnosti :-(
No, a z toho důvodu spousta profesionálů doporučuje se na to vyprdnout. :-)

Je to nezbytně nutné?
Je to sice trochu prasarna, ale ja bych vedel...

Nejdriv udelas v JS startovni funkci, ktera se vyvola v BODY onLoad=...

a pak do ni das:

document.all.<id toho DIVu>.style.pixelLeft = (document.body.offsetWidth / 2) - (document.all.<id toho DIVu>.style.pixelWidth / 2);

a druhy prikaz

document.all.<id toho DIVu>.style.pixelTop = (document.body.offsetHeight / 2) - (document.all.<id toho DIVu>.style.pixelHeight / 2);

nevim to jiste .... ale zkus to