Jaké browsery jsou nej ?!

Velkou většinu webmasterů zajímá podíl surfujících browserů na netu. Dnes víme, že tak z 98% všechno žere Bill se svým MSIE.

Co si ale myslíte komfortnosti, rychlosti a spolehlivosti?
Nejsou některé prohlížeče lepší ?! Co si o tom myslíte ?
Co se spolehlivosti týče, tak jsou asi všechny lepší než MSIE.

Ale žádný jiný prohlížeč nepodoruje tolik HTML, CSS a JavaScriptových funkcí.
Na Opeře je zas výborná rychlost !
Nemam rad WinXP
To co udelal Netscape 7.0 jako vzhled (nevim co starsi verze) mi je pripomina to mi staci.. go to pig @!#$ ..

Opera je o neco lepsi ale opet nic moc ... ani nejnovejsi verze neumi IFRAME .. kdyz zadate vysku jako 100% mate to jako 100pixelu
.. go to pig @!#$

MSIE .. vzhled.. klasika a prehlednost.. 100% je 100% ...
zadny browser na nej nema... a s verzi 6 se velmi zrychlil
Souhlasim s Masterem, MSIE je #1

Přesto o něm někdo prohlašuje, že pořád padá, je blbej -> prostě Mrkvosoft Errornet Exploder, ale ať přijdou s něčim lepšim, uvidíme ...
Ty časy, kdy byla Opera rychlejší (jestli byly) jsou pryč. Zkoušel jsem a měřil a vůbec a MSIE to vyhrál.
MSIE6 je rychlý a že by padal, to fakt neznám. Windowsy mi spadly už mnohokrát, ale ještě nikdy MSIE jen tak sám od sebe.
MSIE taky podporuje nejlépe všechny možný věci, který se musí u jiných prohlížečů složitě řešit.

Přestože rozhodně nejsem fanda Microsoftu, tak ty časy, kdy jsem používal Netscape, jako nejlepší prohlížeč jsou tytam. Konkurence se sice snaží, ale stále je o krok pozádu a svým vzhledem spíš přidá na nepřehlednosti.

Btv.: Měl jste někdo v ruce prohlížeč MSN. Je to zážitek (myšleno negativně). Fakt bych nechtěl být userem, co je připojenej přes telefon; je to dost blbej způsob, jak vše hodit na internet.
hehe, to s komfortem prohlizeni myslite vazne?
ja jsem starej operak a takovy mouse-gestures si nemuzu vynachvalit, m$ie nemam rad z ideovejch i praktickejch duvodu ;-)

a) sedim casto (skola...) na pomaly lajne a tak se mi hodi zakazovani obrazku. vim, ze ti iecko umi taky, ale kdo by to v tom bordelu v menu hledal?
b) user style sheets - obrana proti 'webmasterum'
c) mouse gestures - dobra ficurka ;-)
d) rychlost - mozna na 1ghz++ masine to uz neni videt, ale na pentiu/133 je je to dost poznat ;-), opera/7 vede i pred msie/5.5
Ake testy rychlosti v MSIE6? Ako rychlo zobrazi velku stranku ulozenu na disku, alebo ako rychlo zobrazi stranku stahovanu z netu, alebo ako rychlo startuje (bodaj by nestartoval ked je sucastou OS)? K tomu stahovaniu z netu by som mal jednu pripomienku. Tu je MSIE rychlejsi napriklad preto, lebo nedodrzuje normu co sa TCP protokolu tyka... Neberte to ako ze som zasadne proti MSIE, pouzivam iny browser, uz len preto, ze MSIE je k ludom co robia web stranky dost nepriatelsky co sa dodrziavania noriem tyka. Ja osobne travim najviac casu nie nad samotnou tvorbou stranok ale nad upravovanim html a css kodu tak aby sa stranky ako tak podobali na seba v roznych browseroch. Netvrdim ze je to len vina MSIE ale znacne sa na tomto trapeni podiela.
Muj favorit ve Windows je Opera 7. Duvody:

rychlost, stabilita, prehlednost, bezpecnost, privetivost k uzivateli, snaha o dodrzovani norem, tabbed browsing, moznost blokovani pop-upu, javascriptu a refererru, ...

Pouzivam ji denne asi rok, k MSIE bych se nikdy nevratil. Pokud narazim na stranky s typickym hlasenim "Optimalizovano MSIE" (rozumej "V nicem jinym nez MSIE to nespustis") a stoji mi za to ty stranky videt, tak sahnu po Avant Browseru - nadstavbe MSIE.

MSIE je jeden z nejhorsich prohlizecu co se bezpecnosti (!) a komfortu tyce.

V linuxu pouzivam Konqueror, Mozilla me nikdy nijak moc nenadchla. Ted vypada nadejne Firebird (ex Phoenix), ale jeste uvidime...

Tot muj nazor :)
2all, co jsou pro MSIE:
uprimne: MSIE je nejvetsi SRACKA na svete, ktera chybne interpretuje nektere HTML, JS, PHP a CSS skripty (za priklad uvedu vlastnost width v CSS). Ja pouzivam Mozillu a MSIE. Mozilla se pomalu spousti, ale funguje rychle, obsahuje mail, ftp a irc a FSECHNO de nastavit, jak potrebujete.
OPERAAAAAAAAAAA!
Opera jako jediná podporuje standarty!
4tohe: Je vidět, že tomu hodně rozumíš. Na interpretaci PHP nemá browser vliv. :-) Co se týče samotného HTML, tak si dost dobře neumím představit, kterej prohlížeč dneska blbě interpretuje samotný HTML. Problém se přesouvá spíše do CSS. Mimochodem, co se Ti nelíbí s vlastností width - u MSIE jsem se nesetkal s chybou nikdy u žádného objektu. Co se týče JS, tak myslím, že MSIE alespoň správně podporuje DOM. Má sice JScript upraven k obrazu svému, ale funguje

4Petr Svoboda: Až bude Opera podporovat zcela standardy, tak ji začnu používat.

Ad Mozila: Tak tohle stále není dobrej prohlížeč, i když se zlepšuje

Ad MSIE: Ještě jsem se nesetkal, že by mi stránku napsanou podle standardu výrazně špatně.

Ad rychlost: Co se týče startu, tak je mi jasný, že zde nemůžeme s MSIE porovnávat, bylo by to nefér. Stránku z disku jsem fakt neměřil, to je prakticky neměřitelné (alespoň na dnešních compech). Co se týče rychlosti z netu, tak je opravdu nejrychlejší. Možná nedodržuje normy TCP, to nevím, ale rozhodně rychlost nedohání šíleným cachováním, jako opera.

Ad Linux: Tam je pro mě zatím nejlepší taky Konqueror.

Závěrem: Uznávám, že poslední verze Opery je už opravdu dobrá (líbí se mi podpora wml), ale zároveň mě nikdo ještě nepřesvědčil, že by MSIE bylo horší. Já také nemám Microsoft zrovna v oblibě, ale nemám rád, když někdo principielně zavrhne vše.
Abych tady také jen nechválil MSIE, tak jsem našel jednu výtku a tou je XML.
2Petr Svoboda: Spraaaaaaaaaaaaaavny clovek
Tak jsem net pořádně projezdil Operou 7.11 a musim říct: Je to paráda !
Teď už ji budu používat pořád, M$IE jenom někdy a na prozkušování webu.
2Andrew:
ad: css width ... popravde me udivuje, ze tolikrat omylany problem se k tobe nedostal, ale jen pro tvou informaci, do vyctu chyb IE v interpretaci CSS spada prave skutecnost, ze do sirky obsahu elementu (width) v rozporu se standardem zahrnuje i sirku ramecku (definovanou jako border). Vypada to jako malichernost, ale dokaze to poradne rozhodil layout.
ad: nej browser. Ze sveho pohledu hodnotim browsery pro windows asi takto. Co do korektni podpory standardu a vhodnosti pro samotny vyvoj stranek jde na prvni misto jakykoliv Gecko browser (mozilla, firebird, ...), o neco nize pak Opera (u te mi vadi jen ponekud uzavreny vyvoj, ale funkcne mozille skvele konkuruje) a nekde v dali za nimi se pak krci se svymi prihlouplymi chybami MSIE. Co do uzivatelskeho komfortu si u me prvni misto jednoznacne vyslouzila Opera (je toho hodne co vychvalovat, ale lepsi je ji vyzkouset), na druhem miste je Gecko browser konkretne Mozilla (veci jako taby, mouse gestures umi stejne dobre jako Opera takze jsem si na ni rychle zvykl a navic disponuje uzasnyma utilitkama ulehcujicima vyvoj - DOMInspector, JavaScriptDebuger/console, mnoho addonu (mozdev.org) jako liveHTTP pro monitorovani HTTP komunikace atd. atd.), a nemuzu si pomoci ale IE je pro mne i pres svuj jednoduchy a primocary interface nejvice tezkopadny browser navic pouzitelny pouze na oknech a jedine co mu nelze uprit je o neco vyssi rychlost, kterou disponuje zejmena diky tomu ze MS si s platformni nezavislosti pri vyvoji opravdu hlavu nelame. Navic na vykonejsich sestavach tato vyhoda ztraci na dulezitosti.
BTW: zkuste zabrowsit sem
http://www.czilla.cz/help/features.html
, jedna se o strucny vypis nekolika vyhod starsi verze Mozilly oproti MSIE 6.0 zejmena z pohledu uzivatele. A presto ze evidentne nebyl vytvoren nestranym pozorovatelem :-), neda se mu po fakticke strance nic moc vytknout.
mozilla umi gestury? to abych ji vyzkousel ;-)
mno, o ty rychlosti m$ie bych se mozna i hadal, nejak extra fast mi zrovna neprijde...
jkt: no pokud pouzivas Operu, tak nejaky rychlostni rozdil ve prospech MSIE asi tezko postrehnes :-). Ja spis porovnaval MSIE s GRE a nad v nem interpretovanou mozillou.
BTW: mouse gestures najdes na http://optimoz.mozdev.org/gestures/ (je to jeden z mnoha addonu), staci jen na teto strance kliknout na odkaz installation (pochopitelne v mozille :), potvrdit a pockat. Nastaveni pak najdes v predvolby/nastaveni/... . (jinak doporucuji zapnout "mouse trail", lepe uvidis jak vlastne gestikulujes. (navic oproti opere si muzes jednotliva "gesta" vytvaret/upravovat)
hmm, ja sem mel mozillu naposled na 486ce (byla to jeste beta...) mno a to byl rozdil oproti opere sestce fakt celkem velkej, opera jednoznacne vedla...

btw, opera/7.11-win32 ma po instalaci kolem 4MB ;-)
Na 486ce? Tedy, vlastne se i divim, ze si Mozillu na takovem stroji vubec uzivil :-). Samozdrejme, vsechno ma sve pro a proti. Mozilla si vytvari v ramci GRE vlastni "svet" pro sve aplikace dukladne oddeleny od konkretniho operacniho systemu. To prinasi radu vyhod, ale v tomto pripade se za ne plati zvysenymi naroky na HW obecne, to nijak nepopiram (i kdyz je pravda ze tendence vyvoje postupuje mj. i smerem ke zrychlovani GRE). Jen se domnivam ze na dnes pouzivanych PC sestavach to neni az tak znat, a i kdyby vzhledem k vyhodam, ktere mi takove reseni interni struktury jako vyvojari prinasi, mi to za to proste stoji.
Ale abych dal i trochu konstruktivni radu majitelum slabsich sestav,... Neni nutne instalovat a pouzivat cely Mozilla Suite. Staci si stahnout pouze "odlehceny" Mozilla Browser (Firebird), ktery rovnez stavi na stejnem GRE a umoznuje tedy pouzivat tataz rozsireni a stejnou podporu standardu. Ve srovnani s "puvodni" mozillou je to opravdu rychlik.

(českou verzi Firebirdu je možno stahovat odtud ftp://ftp.czilla.cz/mozilla/F0.6/ (EXE instalator pro win, tar.gz archiv pro Lin))
Já to mam takhle:
Pod Windows XP:
1)Opera 7
2) IE 6
3)Mozzila
4) Nestcape 7.02
pod Win95:
IE4
a pod Linux:
Mozzila
hmm, to je neco jako s openoffice - winnt/4.0 @ celeron/525MHz (64MB RAM), startuje vyrazne pomalejc nez m$-office97-prof...

2 petr svoboda: to s tim m$ie/4 na w95 je joke, nebo to myslis vazne?
to i na moji 486 with win98 vedla opera sestka ;-)