Zamezeni stazeni obrazku

Je mozne nejakum zpusobem zabranit stazeni obrazku ze serveru - resp. kdybych chtel mit na strankach fotky, chtel bych aby byly pristupne pro shlednuti ale aby se nedali ulozit a nasledne tak napr. zneuzit, jde to nejak udelat? Napadlo me jedine neuspokojive reseni: vyuziti JS alert('Tohle mi nestahuj'), ale to se da semozrenme snadno obejit. Myslel jsem treba v pouziti atributu nebo tak neco - nemate s tim nekdo zkusenosti?
Diky moc...
Určitě nedá, páč když už si prohlíží tu stránku natáhne se mu do cahce, a i kdyby si zakázal všechny možnosti, tak by stejně teoreticky to šlo snapnout nějakým programem, takže se o to ani nesnaž...
leda mit stranku kompletne ve flashi :o)

Snapshotu vsak nezabranis.
Jedině třeba tohle:
http://www.zive.cz/H/Uzivatel/Ar.asp?ARI=107701&CAI=2113

Jinak to z principu načítání stránek NELZE NIJAK (jakmile se to jednou zobrazí na monitoru, je konec s nějakým zabezpečením nestáhnutí)!
http://forum.builder.cz/read.php?f=26&i=2811&t=2811
http://forum.builder.cz/read.php?f=26&i=3584&t=3584
a co takle otevřít obrázek v novém okně jen s horní lištou a zamezit uložení stránky do paměti + výstražné okno JScriptu po stisknutí levého a pravého tlačidla myšítka a tlačidla PrintScreen. tak by to bylo před spoustou uživatelů ochráněno (možná).
Presne takhle nejak to mam udelane, ale staci pouze vypnout podporu skriptovani, otevrit zdrojak, najit adresu obrazku a jsme tam kde jsme byli - ale presto diky moc za radu...
Jirka
co ma klient jednou na pocitaci, s tim si muze delat co chce on (ty mu to muzes prakticky jen zneprijemnit) :-)

m.s.
Resil jsem neco podobneho, takze jen doplnim:
Odkazuj na obrazek pomoci JS(tim donutis uzivatele mit ho zapnuty) do nového okna bez menu, kde bude generovan pomoci PHP, se zakazanim cache pomoci headers. Tim padem ma i smysl JS Alert. Dalsi krok, je ochrana obr. jakymkoli vodoznakem. Je na tvurci zvazit, zda vynalozene usili je primo umerne smyslu ochrany. Ze sve zkusenosti vim, ze na bezneho uzivatele to staci a u zkuseneho(pokud ho vylozene nechce) lenost vetsinou zvitezi, nez to jakokoli obchazet:)

P.S. PrintScreen je všemocny.
>tim donutis uzivatele mit ho zapnuty...

...:-) to by musely byt sakra zajimave obrazky, abych si nechal diktovat podminky. spis uz se k tobe nevratim :-)

>ochrana obr. jakymkoli vodoznakem...

to je rozumejsi nez nejake js pistaloviny.

>zda vynalozene usili je primo umerne smyslu ochrany...

mnohem jednodussi, nez se hrabat v js, otazka nekolika minut

>na bezneho uzivatele to staci a u zkuseneho(pokud ho vylozene nechce) lenost vetsinou zvitezi...

a nebo jak jsem uz rekl absolutne otravi a odradi. ale zalezi samozrejme na obsahu. ja osobne nez js bych si dal redeji praci s rozsekanim obrazku na dva nebo ctyri dily (i v cache to da problem hledat - zvlast v pripade IE:-) plus vodoznak...

m.s.
> co ma klient jednou na pocitaci, s tim si muze delat co chce on (ty mu to muzes prakticky jen zneprijemnit) :-)

... Pravda pravdouci :o) ...

... Kdyz uz nic jinyho ... Alt + PrintScreen ... to jisti :)))

Radek
Mimochodem, co je vodoznak na digitalizovaným obrázku?
Na nekterych serverech mi pri pokusu o stazeni obrazku vybehlo dialogove okno s napisem neco jako:

Aplikace IE nemuze stahnout X z Y.
Aplikace IE nemuze otevrit tento server v siti internet, pozadovany server neni v siti nebo jej nelze najit, akci zopakujte pozdeji.

tak jsem myslel jestli by se nedalo treba tohle nejakym zpusobem vyvolat.

Take bych se chtel zeptat, jestli mi nekdo nedokazete presneji vysvetlit, k cemu se da na FTP vyuzit zmena atributu a jaky je rozdil v Majitel/Skupina/Svet (jine) a Cteni/Zapis/Vykonani

Dekuji moc...
ty chyby co ti vyskocily, to jsou chybovani hlaseni IE a znamenaji presne to, co se tam pise :-) v protokolu http to jsou vetsinou chybove kody 502, 504 nekdy 404 atd. - vetsinou jsou zpusobene nekvalitnim nebo neexistujicim spojenim...

prava nastavovana pomoci ftp souvisi s unixovymi pravy a opet nastaveni odpovida presne tomu, co uvadis (tedy pokud nastavis Majitel/cteni/zapis, pak 'vlastnik' (user, ktery jej vytvoril) ma prava cist a zapisovat, ne vsak spoustet... jak logicke. :-)))

m.s.