Co to je Sessions?

Nevíte někdo co to je Sessions?
Zkusim to ric trosku laicky :)

Je to "chlivek", do ktereho se daji ukladat promene. Tento "chlivek" je vetsinou identifikovan necim jako SessonID. Kazdy uzivatel, ktery se kouka na tvoje stranky ma svuj jedinecny "chlivek". Muze se tak obejit nestavovost protokolu HTTP ... tzn. ze muzes si takhle mezi strankami predavat jakoby globalni promene, ktere jsou plaatne v ramci te session ... tzn. pro toho uzivatele.

Vic a presneji o pouziti by ses docetl treba v manualu PHP nebo zkus nejaky dobry vyhledavac (clanku na tohle tema bude asi dost)

Radek
no... je to trochu nepresne co napsal radek ;-) ale pro pochopeni to staci. jinak session neni 'chlivek' :-))) tak by se s nadsazkou dala nazvat promenna, pripadne prostor pro ukladani promenych dane sesion...

m.s.
Děkuji za odpovědi trošinku jsem to pochopil :-)
No vidíš:-)
ratahamata
?!
Ja jsem v uvodu rikal, ze je to receno jen laicky ... ikdyz rada uzivatelu ma v session ne chlivek, ale CHLIV :o)

=> je dobre tam uklizet :o)

Radek
jo, ale session je (no nevim jak to vysvetlit presne)... neco jako jedno spojeni s jednim konkretnim uzivatelem. neni vubec dulezite, jestli si predavas promenne nebo nepredavas... ale to je jedno, hlavne, ze je to jasne ;-)

m.s.
> neni vubec dulezite, jestli si predavas promenne nebo nepredavas

Jo, session je relace mezi konkretnim uzivatelem a servrem, ale na co jinyho by ta session byla dobra? ... ikdyz ji pouzijes treba jen pro predani toho SessionID.

Radek
to je slovickareni... jelikoy jsem to zacal, navrhuji toho nechat :-)

m.s.
Navrh prijat :o)

Radek
Mohl by mi nekdo poslat nejaky example nebo mi podrobne vysvetlit jak to funguje? Uz po tom patram hodne dlouho!Diky
neco je na www.kosek.cz ale nejlepsi mas www.php.net (www.php.cz)...
jinak tady uz se o principu nekolikrat mluvilo, zkus to pohledat.

m.s.
O tom co je obecne session, a jake jsou s tim problemy
http://www.underground.cz/797
To furt musítt bejt underground?!
Sessions? A neznamena to "schuze" nahodou?
taky...
... take jsem nekde nasel sezeni ... ale me se nejvic libi *seance* ;~)

Radek