mod_rewrite

Zdravim vsechny,

uz se nekomu povedlo uspesne rozject na webuzdarma mod_rewrite (podstrkovani)? ja to zkousim a porad nic.. nefunguje mi ani kod z neoficialniho FAGu webuzdarma.. vim ze se servry muzou drobatko lisit, ale zatim sem to pokazde rozbehl (na jinych hostinzich) ale tady proste porad interal error... poradi nekdo ? popripade staci zkopirovat funkcni .htaccess sem a ja uz si s tim poradim.. dekuju..
viz:
http://www.jakpsatweb.cz/server/mod-rewrite.html#rozdil

a cituji:
Proberu opět jeden z původních příkladů. (Server bude všechny soubory chápat jako by byly v aktuálním adresáři.)

RewriteEngine on
RewriteRule zadana-stranka\.html podstrcena-stranka.html

V tomto příkladu se neprovede přesměrování, nýbrž podstrčení (není tam to [R]). To znamená, že uživatel stále uvidí adresu, kterou zadal (případně na kterou kliknul). Server mu na tuto adresu "podstrčí" obsah souboru podstrcena-stranka.html. Všimněte si, že tentokrát nejsou v žádných hranatých závorkách žádné kódy -- podstrkávání je výchozí chování mod_rewrite.

.htaccess sem kopírovat nebudu, ale přesně tak jak je to popsané mi to funguje na ds.mysteria.cz
<HTML>Ano, povedlo (včetně mě). Je to vidět i ve starých tématech, když se použije Hledání. Co kdybys nám raději ukázal tvůj zápis v htaccess?</HTML>
# aktivujeme mode rewrite
RewriteEngine on

# pravidlo pro výrobky
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^neco.cz [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.neco.cz/$1 [R=301,QSA,L]

RewriteCond %{REQUEST_URI} ^/fotogalerie/([^/]*) [NC]
RewriteRule ^fotogalerie/([^/]*)$ index.php?id=fotogalerie&otevrit_album=$1

RewriteCond %{REQUEST_URI} ^/komentare/(.*) [NC]
RewriteRule ^komentare/(.*)$ index.php?id=komentare-$1

RewriteCond %{REQUEST_URI} ^/cely-clanek/([^/]*-[^/]*) [NC]
RewriteRule ^cely-clanek/([^/]*)-([0-9]*)$ index.php?id=detail-clanku&cislo=$2

RewriteCond %{REQUEST_URI} ^/cely-clanek/([^/]*-[^/]*)/novy-komentar [NC]
RewriteRule ^cely-clanek/([^/]*)-([0-9]*)/novy-komentar$ index.php?id=detail-clanku&cislo=$2&n

RewriteCond %{REQUEST_URI} ^/fotogalerie/([^/]*)/novy-komentar [NC]
RewriteRule ^fotogalerie/([^/]*)/novy-komentar$ index.php?id=fotogalerie&otevrit_album=$1&n

RewriteRule ^([a-zA-Z0-9-]*)$ index.php?id=$1


# stranka s chybovym hlasenim pro chybu 404 - not found
ErrorDocument 404 /404.phtml

dekuji vsem kteri tomu venuji cas...
tento zapis v htaccess mi funguje, mam ho vyzkouseny, jen tady na wz mi haze error 500
<HTML>Mno, tak na první i druhý pohled mi to přijde ok. Zkoušel si jednotlivé podmínky i samostatně? A tu první podmínku ale asi nemáš přesně takto, co?</HTML>
zdravim. Chcem sa opytat ci sa na servery robili nejake upravy co sa tyka nastavenia lebo moj zabehnuty htaccess asi od vcera vyhadzuje Error 500. Nic som nemenil aj som ho uploadoval zo zalohy. Dakujem
zrusili ste mod rewrite?