sloupec ID v databázi

Potřeboval bych pomoct - v MSQL databázi jsem si vytvořil tabulku s několika sloupci - 1. jsem nazval jako cislo - jaké mám na tento sloupec použít vlastnosti, aby se tento sloupec choval jako id - tedy záznamy se zde řadily po sobě, nebo když by se pak někdy v budoucnu vymazal nějaký řádek, aby se idčka přepsaly tak aby byly numericky po sobě? Díky moc za odpovědi. M.
"aby se tento sloupec choval jako id"
Urcite by mohlo byt primary_key nebo alespon unique... pripadne pak pouzit navic auto_increment at se s kazdym novym radkem prida nejvyssi cislo ..

"tedy záznamy se zde řadily po sobě"
Zaznamy v databazi se radi podle toho, kdy byly do databaze pridány, .. razeni napriklad podle id si musis udelat sam! ( v sql dotazu ORDER BY ..)

"aby se idčka přepsaly tak aby byly numericky po sobě"
To chces zajistit jak? Tohle ti mySQL databaze neumozni .. Musis si to udelat sam,.. -> ze napriklad po vymazani radku pouzijes jeste druhy dotaz, ktery id prerovna .. ale urcite je lepsi psat vsechny skripty tak, ze ti nebudou vadit mezery v cislech ..
Sloupec ID se nazývá obecně číselník. Bývá označován jako primární klíč. Jeho vlastností je číselná hodnota typu INT, případně BIGINT většinou doplněna auto_increment.
S touto hodnotou se během životního cyklu (existence) nesmí měnit. Jinak by byla narušena konzistence mezi tabulkami.

Pokud chceš použít nepřerušované numerické řazení, musel bys použít další sloupec, se kterým můžeš nakládat jak chceš, aniž by tím byla porušena integrita. Toto je však pracné. Takže doporučuji programové řazení. Nejdříve vytáhneš seřazená data (order by) a při výpisu použiješ programový číselník, který se bude s každým řádkem inkrementovat.

Podle stylu otázky bych ti doporučil aspoň něco si přečíst o databázích, abys pochopil co to ta databáze je a jak pracuje. Na první pohled se zdá, že databáze a Excel je totéž, ale v reálu jsou si dosti odlišné.
prijde mi to duplicitni k tomuto
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=3&topic=81448
...číselník je tabulka, většinou statická, kde jsou aspoň dva sloupečky, jeden je většinou číslo a druhý je to, co to číslo znamená.
ID se většinou asi nenazývá :) , nebo ten primární klíč, jak tu bylo zmíněno, může k němu vzniknout tzv index, to je v podstatě extra malá tabulka, se skopírovaným sloupečkem ID a odkazem na řádek, který tomu ID v té původní tabulce odpovídá. Jsou s tím pak rychlejší operace, zejména při spojování tabulek a td. Víc na webu.