zase FTP problem

Všiml jsem si, že tu jsou často problémy s FTP. Tak tady jeden přidám.

Na FTP mám uložen hlavní dokument jen jako index.htm. Ten má ale něco přes 200 kB. Při nahrání na server vše funguje v pohodě, ale po čase se stane, že když najedu na mou stránku, zobrazí se mi jen kousek hlavní stránky a zbytek je useklý (třeba i uprostřed věty).

Copak existuje nějaký omezení velikosti souboru index.htm. Nebo mi to dělá robot? Vždyť 200 kB není zas tak moc... To by měl každý FTP server v pohodě zvládat, né. Já tu stránku snad budu muset rozsekat na několik částí, abych jí nemusel každý měsíc obnovovat.

Doufám, že mi někdo odpoví, co s tím. Čau

Tomáš
Mno, sic nevím co si tam narval ale 200 kb se mi zdá moc:o)))
Jinak je možný, že se to celí neodešle, nevím...
a jsi si jistej, ze to je ftp problem? :))) podle me ti spis vzdycky spadne http spojeni, protoze 200kb je 'fuckt' dost - jedine ze by to byl skript a vysledek mel 20kb...

m.s.
Jak napsal Martin ... chyba neni ve FTP (tim protahnes i mnohem vetsi soubory), ale mit takhle velkou titulni stranku je vazne trosku uchylny :o) ... co je tam vlastne tak velkyho ???

Radek
No nevím, jestli je to FTP problém, tak do toho zase nevidím, ale určitě není chyba v HTTP spojení při přenosu dat na FTP server. To proto, že to jinak funguje nějakou dobu dobře a není žádný problém. Problém nastává až po nějaké delší době.

Když tak přemýšlím o tom HTTP, není náhodou možný, že by došlo k chybě v prohlížeči, když zpracovává tak dlouhou stránku ? Ono tam mám totiž hodně tagů <span> atd., hodně obrázků apod. To je možná moc, spíše teda hodně moc na microsoftího Explodera :-). Když najedu na FTP, tak ten soubor obvykle nemá změněnou délku, takže by byla pravděpodobnější snad ta chyba v prohlížeči.

No v každým případě tu stránku radši předělám.
> ... HTTP spojení při přenosu dat na FTP server

Tak tahle veta mi smysl nedava :)

FTP (File Transfer Protocol) je protokol, kterym muzes posilat soubory na server, popripade je zas kopirovat k sobe ...

HTTP je protokol, kterym komunikuje browser a server ... soubory jde jen prohlizet

Vzhledem k tomu, ze se ti NEKDY ty stranky zobrazi dobre ... na serveru to MUSI byt vporadku ... jde jen o to, ze se ti to nekdy nedostane spravna odpoved na zadost o stranku (HTTP zadost) ... Muze to byt prohlizecem, ale jestli se ti to doma zobrazuje z lokalu bez problemu ... chyba bude nejspis v tom HTTP prenosu a nejakym tom timeoutu :)

To mas <span> kolem kazdyho pismenka ???

Radek
2 radek: znas metodu put??
Znam ... ale v tomhle kontextu mi na mysl neprisla :)

Radek
Mas pravdu, napsal jsem to blbe. Spravne je

... FTP spojení při přenosu dat na FTP server ...

Rozdily mezi protokoly znam. Metodu PUT a jiny metody sice znam taky (jak psal jkt), ale mam Windows a pouzivam Windows Commandera pro prenos dat na FTP server, tak to ani znat nemusim.

Tech spanů tam mam docela dost, ale nepocital jsem je :-)

Docela by me zajimalo, jak Explorer zpracovava HTTP, kdyz sklada stranku na pocitaci, a kde je problem. Ale rozhodne kvuli tomu nebudu cist nekolikastrankovy specifikace na www.w3.org a www.microsoft.com. Proste to vsechno predelam a bude klid, proc si zbytecne zatezovat mozek.

TomasP
Ja tusim, ze v jednuduchosti by to melo byt tak, ze tak jak stranku cte, tak ji postupne i zobrazuje ... ale ne u vsech tagu ... treba u tabulky <table> ... </table> se musi nejdriv nacist vse, aby se cela zobrazila.

Jinak ... reseni tvyho problemu bych videl jednoduse tak, ze to rozhodis na vic dokumentu, ktery si uzivalel na VYZADANI stahne :)

Radek