memory limit v .htaccess

Ahojda všichni,
mám tu malý problémek. Snažím se zazipovat balík valstních mp3 skrze knhovnu zlib. Složka má necelých 40MB, přesněji řečeno 39824.41 kB.

Ze zdejších phpinfo jsem vydedukoval, že memory limit je zde nastaven na 40MB a skript mi stejně vyflusne fatala ve stylu:

Fatal error: Allowed memory size of 41943040 bytes exhausted (tried to allocate 3924297 bytes) in /3w/wz.cz/r/rti/zip_engine.php on line 110

Na internetu jsem se dočetl (http://www.phpbb.cz/viewtopic.php?f=51&t=12352&p=59047), že lze nastavit vyšší limit v .htaccess direktivou:

php_value memory_limit

dal jsem tam na 50MB, čili:

php_value memory_limit 50M

a píše to chybu stejnou, akorát s jinejma číselnejma hodnotama.

Není mi tedy jasné, jestli to lze zde n a WZ v .htaccess vůbec měnit, resp. jen snižovat a ne zvyšovat limity.
a nebude to tim, ze ta komprimace proste potrebuje jeste vic pameti, treba na slovnik nebo vystupni data?
neni jednodussi to zazipovat na lokalu a nahrat sem rovnou ten zip?
Tak když se tam vrazí 500MB, tak to jde bez problému.
No, pokud se nepletu tak zlib alokuje pamet postupne a tudiz hodi chybu ve chvili, kdy dosahne maxima - to, ze poprve byl error u 3924297 neznamenalo, ze nebude potrebovat pameti jeste vic ;)

Jinak uz jsem jednou neco podobneho resil - proste jsem mel misto jednoho archivu 2 (a zipoval jsem za pochodu - v realnem case) - uz i kvuli tomu jsem to mel jako 2 archivy at netrva jedno zipovani dlouho;)