dinamické zmenšovanie jpg obrázkov

Ahojte!
Potrebujem aby, ľudia mohli posielať svoje fotky na web a pomocou skriptu ich chcem zmenšiť na potrebnú veľkosť. môžete mi niekto poradiť nejaký fajn skriptík, ktorý si s tým hravo poradí? Jedná sa vlastnevo prevzorkovanie na menšiu veľkosť.

a ešte jedna vec, nejaký link (na skript) na overenie emailovej adresy po kliknutí v emaily.
skus zagůůglit, web je toho plnej

pro ověření použij PHP funkci ereg :-)
no nevim, jestli ti to k tomu ověřování mailu nějak pomůže ale dneska sem na to použil něco na tenhle způsob:

echo ($_POST['mail'] != '' && !EregI( '^[a-zA-Z0-9_\-\+]+(\.[a-zA-z0-9_\-\+]+)*@[a-zA-Z0-9\-]+(\.[a-zA-Z0-9\-]+)*\.[a-zA-Z]{2,4}$', $_POST['mail'])) ? 'zadaný e-mail <strong>'.$_POST['mail'].'</strong> je zřejmě neplatný' : 'e-mail je v pořádku:)';

nevim jestli je to zbytečně složité/jednoduché, ale dneska mě tak nějak napadlo, že mi to takhle napsaný bude vyhovat...;)
Tak tohle mam pro svoje ucely (ale je to specifikovane jenom na jpg) ....

function resize( $filename, $copypath, $MaxWidth, $MaxHeight)
{
list($OrigWidth, $OrigHeight) = getimagesize($filename);

if ($MaxWidth == 0) $MaxWidth = $OrigWidth;
if ($MaxHeight == 0) $MaxHeight = $OrigHeight;

$pw = $OrigWidth / $MaxWidth;
$ph = $OrigHeight / $MaxHeight;

$p = max($pw, $ph);

if ($p < 1) $p = 1;

$NewWidth = (int)$OrigWidth / $p;
$NewHeight = (int)$OrigHeight / $p;

$image_p = imagecreatetruecolor($NewWidth, $NewHeight);
$image = imagecreatefromjpeg($filename);
imagecopyresampled($image_p, $image, 0, 0, 0, 0, $NewWidth, $NewHeight, $OrigWidth, $OrigHeight);
imagejpeg($image_p, $copypath, 100);

}

$old='./puvodni.jpg';
$new='./upraveny.jpg';
resize($old,$new,120,90);

/*vnimavi si vsimli mozna castecne podobnosti s nejakym ukazkovym kodem v prikladech php.net (nepopru, ze kdysi kdyz jsem to psal jsem se nechal malinko inspirovat ;) ) */
super Freeze vyskušam, ale čo sa tíka tých emailov, tak mal som na mysli skor, akym sposobom overit email po kliknuti v poštovom klientovy, vždy z nejakeho fora mi tam pride link, že po kliknutí sa to overí atď.. akým spôsobom môžem zaslať premennú len pomocou kliknutia na nejaký odkaz, tak aby sa mi zapísala do nejakého txt a pod. súboru...?
Potvrzení emailů:

Do emailu vygenerujes odkaz na tvůj skript a přidáš proměnnou:

<a href="http://www.stranky.cz/skript?kod=2exc53HGEz">Klikni na link</a>

No a v tom sriptu skript.php dostaneš ten kód v proměnné $_GET["kod"]. Pak už si s ním můžeš dělat, co potřebuješ.
Oprava:

<a href="http://www.stranky.cz/skript.php?kod=2exc53HGEz">Klikni na link</a>
Hm, tak zrovna se prihlasoval kdyz zbi odpovedel ;) proste to posles jako GET parametr ;)
viete ze chalani som sa tak troska zamyslel, a vlastne mi to doslo, sak ked sa stranka otvori, jej je to jedno ci to je priamo poslane z emailu, alebo to rucne zapisem do adresy alebo to vygeneruje phpcko.. tak mi doslo ze staci to napisat do emailu a poslat ako get parameter...

obcas ale cloveka nenapadnu ani tie najjednoduchsie napady... ale dikes...