Nefunkční PHP skripty

Dobrý večer,

omlouvám se předem za možná hloupý dotaz, ale mám zde webové stránky, učím se programovat v xhtml a teď zkouším i php. Prostudovala jsem základy a vytvořila si několik php souborů, které jsem uložila na server a v html stránce se na ně odkázala pomocí "include". Nefungovalo. Proto jsem do html souboru vložila úplně to nejjednodušší:
<?php
echo "Ahoj";
?>
Ani teď se mi "Ahoj" na stránce nezobrazilo (ve zdr. kódu tento skript vidím). Nevíte, prosím, kde dělám chybu? Podpora PHP tu přeci je, takže chyba je na mojí straně... Moc děkuji.
<HTML>PHP script musí být umístěný v souborech v příponou .php (pokud není definováno jinak)
Nejjednodušší asi bude přejmenovat soubory z *.html na *.php</HTML>
Ale nemůže být součástí *.html? Mám soubor hlavicka.php, ve kterém je hlavička stránek a v souboru *.html jsem vypsala:
<?php include ("hlavicka.php"); ?>

a hlavička se nenačítá. Žádná chybová hláška, prostě vůbec nic, prázdné místo. Php soubor mám na serveru ve stejné složce jako soubor *.html.

Myslíte tím, že mám všechny soubory *.html přejmenovat na *.php? Domnívala jsem se, že se to dělá tak, jak jsem popsala výše :-(. Pokud ale přejmenování pomůže, ráda to udělám :-).
<HTML>Webový server z hlediska úspor neprotahuje každý soubor skrze PHP, protože ne každý obsahuje php kód. Rozlišuje to tedy podle přípony souboru.
Jestliže má soubor příponu .html tak jej server nepovažuje za php script a nic s vloženým php kódem neudělá.
Pokud máš vše napsáno jako .html a nechceš to přepisovat (už jen kvůli odkazům) můžeš serveru říct, že i soubory s příponou .html nebo .htm má považovat za php script.
To provedeš tak, že do kořenového adresáře webu umístíš soubor:
.htaccess (přesně takto, začíná to tečkou)
a do něj zapíšeš:
AddType application/x-httpd-php .php .html .htm</HTML>
Aby se mohly php prikazy vykonat, musi projit php prekladacem. A k tomu je potreba, aby mel soubor priponu *.php. Pri pouziti souboru *.html k prekladu nedojde, protoze server predpoklada, ze tento soubor php prikazy neobsahuje.

Jednoduse. Tam, kde mas php skript, musis pojmenovat soubor *.php. Tam, kde php skripty nemas, muzes pouzit *.html.
Aha, takovou "záludnost" jsem nečekala. Díky za rady, jdu vyzkoušet ;-).