Reklamni lista na strance pro tisk...

Zdravim pritomne,

zacneme trochu obsirneji. Zase jsem trochu zapracoval na svych strankach... Mimojine jsem si pridal nasledujici funkcicku: ke clankum jsem pridal stranku "Verze pro tisk", kde se mi zobrazi clanek v zakladnim formatovani (tedy vhodny pro tisk). Je to rychlejsi a jednodussi, nez csskem skryvat casti stranky a optimalizovat stranku pro tistena media pomoci css...

Jenomze jsem si taky aktivoval listicku (fotogalerie preci jen zabere misto, vic nez 50MB) a proto ted na strance pro tisk "jaksi prebyva" listicka. V tomto konkretnim pripade je tam vazne celkem na prd, jedna se pouze o verzi clanku pro tisk. V mozille jsem ji prekryl spravne pozicovanym divem a je vystarano, v IE ale toto bohuzel nepomuze... Je nejak mozne zobrazeni listy vypnout pro jednu konkretni stranku? Jedna se pouze o tento soubor:

http://joshis.wz.cz/articles/print.php

Diky za pripadnou radu a dobrou noc...
(jsem něco psal a smazalo se mi to, to mě vždycky potěší)

co bych udělal já je, že bych celej obsah stránky (-> v důsledku celej obsah mimo reklamy) dal do divu (třeba id="obsah"). Pak bych v CSS nastavil:

div {width:0px !important}
#obsah, #obsah div {width:100% !important}

To by myslím mělo být i IE-proof :-)
Btw tohle nemůžeš zapsat inline, tak jak to děláš, budeš to muset hodit do tagu <style> nebo do externího stylopisu.
R.U.R. (jsrosa.wz.cz)
div {width:0px !important}
#obsah, #obsah div {width:100% !important}

!important - prepisuje natvrdo vsechny vlastnosti
width:100% - nastavuje sirku 100% tagu HTML, coz ti v ruznych prohlizecich nadela ruznou paseku. Hlavne proto, ze HTML ma default rozmery okna, kdezto BODY muze byt sirsi. Pak se zobrazi scroll, ale tvuj div bude stale mit sirku jen podle html, takze uzsi. Mno, proste ti to rozhaze stranku nebo ti neco pretece doprava. Vratil bych se na stranky o vytvareni layoutu.

... budu delat, ze jsem nic nevidel, radeji :)

Petr Dvorak (joshis.wz.cz)
jakpsatweb - css - zacatek, tahak nebo neco tak
- zpusoby pridavani CSS
pise se tam media=print a tam si nastavis div s reklamou na display:none;

co se tyce stranky, tak pri 500px sirce se ti layout rozsype.
Sorry peto, ale já jsem své řešení narozdíl od tebe vyzkoušel a narozdíl od toho tvého funguje...tak radši dál dělej žes nic neviděl...;-)
Anebo mi řekni, jak pomocí CSS nastavíš display:none pro div, který a) nemá identifikátor a b) má v embeded style display:none !important a je to tak vkládáno webzdarma? Nebo máš nějakou pseudotřídu :first-div a nějakej !supermegaimportant, kterym to dokážeš? :-)
!important - prepisuje natvrdo vsechny vlastnosti...které nemají !important, u vlastností, které u sebe také mají !important, se uplatňuje běžná priorita deklarací podle umístění atd.
a div s nastavenou šířkou 100% sice může dělat problémy, ale pokud by ses alespoň podíval na stránky, o kterých je řeč, všiml by sis, že v tomto případě to nijak zvlášť nehrozí
Souhlasim s R.U.R. Myslim, ze jakpsatweb jsem cetl uz 100x dokola, stejne jako php.vrana.cz, povazuji se za pokrocileho v teto oblasti. Co se tyce 100% sirky, zde taky neni zadny problem, jak pise RUR, mam flexibilni layout (nebavilo me delat pevnej, to ma kazdy). Co se tyce media@print, to jsem jasne psal ze nechci delat (protoze pak musim schovat hlavicku, levy sloupec,... proste je s tim m). Co se tyce selektoru v css: zkousel jsem:

body:after {
...
}

ale to nefunguje prave proto, ze ten div s reklamou ma nastaveny cssko inline. Inline cssko ma prednost pred tim, co je prilinkovany, nebo ne?

Vyzkousim to, co rika RUR... a dam vedet...
>co se tyce stranky, tak pri 500px sirce se ti layout rozsype.
dobře, asis ji viděl
nemyslím si, že ukazatelem kvality stránky je, co dělá při šířce 500px - mimochodem, proč zrovna 500px? Nenapadá mě žádná obrazovka, která by běžně používala takové rozlišení. Je to proto, že je to hranice rozsypání tvého laye? Když má někdo šířku obrazu 500px, tak už je na to asi celkem zvyklý, že nevidí všechno tak jako ostatní. Většina i těch nejstriktnějších designerů neřeší případy zobrazení stránky při menším rozlišení než 640x480, dnes je to spíš 800x600. Navíc ne že by se zmiňovaná stránka přímo "rozsypala", to podle mě vypadá jinak. Jenom je a) sloupec s obsahem hodně úzký (kdo by to byl čekal) a b) kus menu přeteče na další řádek, ovšem na tom řádku je jednak volno, takže tam to menu nevadí, a jednak to menu prostě pořád funguje bez sebemenších problémů, jen to je na dalším řádku. Takže vážně nevím, o co ti jde.
Ano, inline CSS má přednost, takže když je nějaká vlastnost nastavena inline a má u sebe !important, nejde standardními CSS metodami nijak změnit. Jediné, co by mělo jít, by bylo pomocí javascriptu se nějak dostat k objektu toho divu, k podobjektu jeho stylu, a tam javascriptem tu nastavenou hodnotu změnit. Zkoušel jsem to, ale k tomu divu se mi nepodařilo se dostat (což neznamená, že to nejde, ale prostě to neumím). Zkoušel jsem to přes document.getElementsByTagName, jak se píše na JPW, ale nepodařilo se, buď to neumím, nebo to nefunguje.
Zkusil jsem to od RUR (mam div.page ktery uz toto splnuje), bude to chtit asi vic poladit, hodne to balim do divu... jinak mi jde o nezobrazovani listy jen na jedny strance... takze to neni treba hrotit... zkousel jsem ted treba body {margin-top: -40px;} ale zase ten IE... v Mozille, Opere a Safari to funguje jak ma...
Jinak to o 500px... to jsem moc nepochopil... Moje stranky jedou na 800x600 spickove, myslim, ze dnes, v dobe kdy je pomalu 1600x1200 (mozna spis 1280xneco) standart mi prijde smesny zabyvat se sirkou stranky 500. Jedine, co se u me rozsype je tusim horizontalni menu... Jinak joshis.wz.cz jsou relativne optimalizovane i pro PDAcka...
já jsem to zkoušel tak jak jsem psal a celkem to šlapalo, ale netestoval jsem všechny browsery atd., nicméně myslim že by to mělo jít
Jinak kdyz uz jsi mi poslal ty stranky jak psat web, posilam ti z nich jeden odkaz, ktery bys mohl aplikovat na svoje stranky.

http://www.jakpsatweb.cz/obsah-forma.html

Dale se na mych strankach bude objevovat clanek (mesicnik) "Nas navstevnik, nas pan", pristi dil napisu za tyden, bude se to jmenovat: Barvy a písmo.

Dale asi neco napisu o semantickem vyznamu elementu HTML (aneb proc jen lamy pouzivaji <font...>, taky to mozna bude cteni pro tebe...
A nebo tam lidem s explorerem jeste prdnu navic jeden div: nechcete reklamu? prejdete na firefox!
heh, tohle řešení je da best :D
<HTML>Lista na strance pro tisk je nesmysl, souhlasim..
Vypnout to pro jednotlivy soubor nelze.
U stranky pro tisk neni dulezita validita jako vyjadreni obsahu, proto muzes zkusit nejaky zpusob ktery listu nasilne zablokuje a i kdyz je to proti pravidlum WZ nikdo te za to pri tomhle pouziti mazat nebude.

zkus treba:

<html>
<head>
....
</head>
<div style="display: none;"><!--<body--><!--</body>--></div>
<body>..... tvuj obsah ......</body>

</html></HTML>
<HTML>nebo dej na zacatek print.php tohle: Header("Content-type: Text/html");</HTML>
Zrovna hledám to samý, ale mě by se spíš líbilo řešení čistě pomocí css, protože tiskovou verzi mám zvláštní stylopis, ale zas takovej problém to neni, když je tam řádek nějakech kravin, hlavně, že to neni velkym písmem.

Koukal jsem na to a ta lišta je dobře pořešená, aby to nešlo jednoduše zmizet :-) Ale do tiskový verze by to dávat nemuseli, tam na to stejně nejde kliknout.
2Richard: Diky za radu, tak to udelam... Ten header(...) funguje - a mohlo me to napadnout... (toto vlakno radeji asi smazat, je to navod jak vykopat listu ze stranky:o)).

2Smajchl: Pekny webdesign...
PS: ...a je to docela trikove:-)!
Jo tak to je dobrej tríček! Vůbec nevim jak to fuguje, ale zapamatuju si to :-)) Jen škoda, že se kvůli tomu musí znovu načítat stránka (narozdíl od CSS media=print).