Nejde odesilat mail

ahoj,
přibližně od 23/2/07 mi nechodi maily z diskuzi (funkci mail) nevim proc. chodi nekomu funce mail z WZ? Dodavam ze doted vse fungovalo nic jsem na webu nemenil. zkousel jsem kontrolni kod:

<?
mail("red_fox@seznam.cz", "direct" , "test");
echo "ok23";
?>

Lišák
dneska jsem mail() zkousel a bez problemu to funguje
co ti ta funkce mail() vraci? nejsou ty maily vyfiltrovany jako spam?
zadnou chybu nevrati, spamfiltr jsem si projistotu vypnul. tvari se to jako odeslane, ale nedorazi to. zkousel jsem i na jine maily.

nedavno mi spambot napral do diskuzi bordel, ale ten jsem hned v DB smazal. napada me jestli nejsem nekde na ceste toho mailu ve SPAM listu

Lišák
mail("red_fox@seznam.cz", "direct" , "test");

Když si toto pošlu na centrum.cz, spadne mi to do spamového koše.
me to na seznam nedorazi... ani do spam slozky

nepletu se kdyz pisu

mail("red_fox@seznam.cz", "direct" , "test");
mail("KOMU", "PREDMET" , "TEXT");

zarazi me proc neprojde ani tak jednoduchy kousek kodu jako viz. výše
na odesílani mailu je postavena ma diskuze a to me zere.


OT: promin za to naborene vlakno , nebyl to umysl.

Lišák
Že jsi to ty, zkoušel jsem to na:

centrum.cz - spadne do SPAMu, v koši se to dá vyhrabat
post.cz - dorazí normálně

Na seznamu schránku nemám.
Jo a víš o omezení max. 10 mailů za hodinu a max 100 kB příloha?
O omezeni jsem nevedel, ale stejne mi to nechodi od pa 23.2. asi jsem na black listu u seznamu. bohuzel nemam mail uz jinde nez na seznamu. ted to zkousim s kolegou

zatim dik
musím říct že mě taky najednou přstala chodit funkce mail()... zkoušel jsem tři různé adresy ale nic. ani ve samu. neví někdo proč?
Teď jsem si zkoušel poslat email funkcí mail() na post.cz a došlo to okamžitě.
Ahoj, nevím kde je chyba, ale mám stejný problém. Zkoušel jsem odesílat na Seznam (nedošel vůbec - ani do SPAM koše), na Gmail (nedošel vůbec - ani do SPAM koše) a na Centrum, kam dorazil normálně se zpožděním cca 16hodin..
Me se to stava taky. Mam stranku s ubytovanim, kde je kontaktni formular. Pred tremi dny si klienti zacli stezovat, ze neodpovidam na maily. Zadne neprisly.
Naivne jsem si myslel, ze nemusim osetrovat nejake chyby u fce mail(), ale asi tam dam nejake hlasky at se si uzivatel muze overit ze e-mail byl pravdepodobne poslan.
David (ubytovanibobr.unas.cz)
cz.php.net/mail
- urcite tam pridej Mail byl odeslan, kdy
- a na mailu si zkontroluj, zda nemas preplneny mail box (obvykly problem)
Mam stejny problem s odesilanim emailu. Na strankach mam nastaveno upozorneni clenum na nove aktuality ale email prijde vzdy jen na vychozi adresu a to navic prazdny pouze s predmetem. Stejne tak jako ostatni jsem na strankach nic nemenil.
tomyc (sdhtuklaty.wz.cz)
PODPORA - mail - omezeni mailoveho scriptu (antispam)
Muzes mi to prosim trosku upresnit? Nemuzu nic takoveho najit. Diky
Ano, koukam, ze na faq to nevidim, zkus <?phpinfo()?> nebo info() se to mozna jmenuje. Zobrazi to aktualni nastaveni. Tam by melo byt, snad, videt omezeni na pocet mailu za cas a tak.
Nejblizsi tema mi prijde
"Je na serveru nainstalována knihovna ..., je povolena funkce ...?"
"Aktuální konfiguraci můžete snadno zjistit pomocí funkce phpinfo() nebo např. na této stránce."
tak jsem to trefil, nazev funkce :)
<HTML>Když už jsi byl v Podpoře, tak jsi mohl rovnou zkopírovat: "funkce mail (platí omezení na 10 odeslaných e-mailů na jednom účtu za hodinu)".</HTML>
Thalia (moderátor) To bylo na mne? Jsme tam byli oba, totiz...
Nenasel jsem to. Mozna spatne pojmenovane LI, mozna bych dal B /B na funkce PHP

PHP SQL
" * Jak jsou nastaveny limity MySQL? (User ... has exceeded ... resource ...) "

Ale neco podobne s mail nevidim. Jen vim, ze uz to tu parkrat bylo a jste posilali nejake drasticke omezeni. Tak zas do zitrka budu vedet, ze je to 10/hod :)
<HTML>peta: ano na tebe, možná jste tam byli oba, ale jen ty jsi odtam něco kopíroval. Ale nevím, co sem pleteš limity MySQL, bavíme se snad o fci mail(), takže "Je na serveru nainstalována knihovna ..., je povolena funkce ...?" je ta správná volba.</HTML>
Tak jsem stejne nic nevymyslel. Vsechno se zda byt v poradku. Jeste jsem dam ukazku kodu ale ten by mel byt v poradku protoze vsechno fungovalo.

$dotaz_db="select email from uzivatele where sendmail='ano'";
include "db_sdh_tuklaty.php";
while ( $pole_email=mysql_fetch_array($db_vysledek) ) :
$bcc.= $pole_email["email"]."," ;
endwhile;
$to="sdhtuklaty@seznam.cz";
$headers="From: SDH Tuklaty <sdhtuklaty@seznam.cz>\n" ;
$headers.="Content-Type: text/html; charset=windows-1250\n";
$headers.="Return-Path: <sdhtuklaty@seznam.cz>\n";
$headers.="bcc: ".$bcc;
@mail($to,$subject,$message,$headers);

Email dorazi pouze na adresu ktera je uvedena jako $to a nikoliv na kopie. Navic na tuto adresu prijde prazdy email. Jedine co je spravne je predmet.
tomyc (sdhtuklaty.wz.cz)

- tak prave se tu bavime o omezeni na 10 mailu / hod
Mam pocit, ze BCC se pocita jako novy mail a kdyz u BCC prekrocis 10 lidi, tak logicky se mail nemusi odeslat. Ale nevim (protoze maily nerozesilam), jak to tu maji nastavene. A tez nevim, jestli BCC vubec povolili.
Pro novinky se pouzivaji RSS.

while ( $pole_email=mysql_fetch_array($db_vysledek) ) :
$bcc.= $pole_email["email"]."," ;

Pulka scriptu je opravdu na 2 veci. To ted machroval nekdo na jakpsatweb.cz foru s javascriptem a stale mu nemuzu vysvetlit, ze mu nikdo neporadi, kdyz mu rikam, ze ta cast, co poslal je oki a ze chybu ma jinde. Nevim, kde mas chybu ty...

co je v $bcc na zacatku?
jestlize je $bcc undefined, pak $bcc.= je undefined+text
a v tom pripade mas bcc chybne.
Ale protoze mas nastavene @mail - zavinac = skryvat chybove hlasky
a pravdepodobne nemas error_reporting zaple, tak se to da tezko zjistit.

a tez nevim, jak se zachova mailovy script, pokud retezec konci carkou "mail,mail,"
Nevim, jak to presne spravne resit, ja to davam do pole a pak imploduji a nebo pocitam radky a skoncim predposlednim, pak pridam posledni zvlast.
bcc se nepocita jako novej mail. je ale omezeni, ze jeden mail muze mit maximalne 10 prijemcu a muzes poslat maximalne 10 mailu za hodinu
Vim ze ten kod neni urcite idealni. Nejsem zadny programator. Jen jsme chteli zprovoznit stranky informujici o nasem sboru. Maily mely slouzit k tomu yby meli vsichni prehled ze se neco deje. Svolavani na ruzne akce atd. Omezenim 10 mailu na hodinu ztraci tato funkce vyznam. Jednou za tyden nekdo vlozi prispevek ze se kona napr. brigada. Mame cca 30 clenu takze maily stejne neodejdou. Skoda ze to omezeni neni napr. 100 mailu na den nebo tak.
Jestli máte 30 členu, tak prvních 10 mailů odejde 1. hodinu, další hodinu dalších 10 a třetí hodinu zbytek. Pokud je aktualita jednou za týden, kde je problém?

Jiná možnost je poslat si z WZ jeden email na nějaký freemail a tam přes filtry nastavit rozesílání všem lidem.