automatické mazání příspěvků

našel jsem pár scriptů třeba na jaknaweb.com na tvorba-webu.zdarek.com a casem, kdyz byla diskuze našlapaná (tak 100 příspěvků) všechno se smazalo. Je nějaký script, který bude mazat příspěvky které jsou staré? třeba dam hranici 60, až napíšu 61 tak ten prvni se smaze. tohle umej knihy od bluebordu, ale to je zbytecna reklama.. .dik :-)
Jde to, ale záleží na tom, jestli data ukládáš do souboru, nebo do databáze. Jeden z možných postupů (obecně): načteš všechny příspěvky do pole, zkontroluješ délku pole, pokud je pole delší než 60, zkrátíš ze začátku a uložíš
Příspěvky ukládám do souboru. Pls napiš mi ten script, já v PHP vůbec neumim.. dík ;-)
nesro (nesro.wz.cz) to by jsme museli vedet, jaky script tam mas pro to ukladani :) ty totiz pri tom ukladani muze ukladat po radcich, ale tez muzes mi prispevek na nekolik radku a nechces, aby se ti to smazalo v pulce prispevku?

http://www.volny.cz/peter.mlich/www.htm#msub11
http://www.volny.cz/peter.mlich/programs/PPguest5.txt
tady treba ukladam vsechno, ale vypisuji poslednich 10. Ve verzi 4 jsem ukladal po 50ti prispevcich. proste jsem na konec pridal 0-49 radku z predchoziho souboru.
http://www.jaknaweb.com/script-kod/147/jednoducha-kniha-navstev-bez-sql

měl jsem i jiné, ale tuto verzi sem si předělal ;-)
nesro (nesro.wz.cz)
tak zrovna u jaknaweb.cz bych si daval na to bacha, ten web je plny chyb. Zrovna toto muze byt dobre, ale kdyz si prectes nejaky text, tak to je plne chyb a nedostatku.
s toho webu sem pouzival jen par scriptu.

ta kniha je ozkousena, jen by to chtelo bud aütomatický mazání, nebo třeba mě napadlo příspěvky ukládat do souborů, kde v každom souboru bude třeba 20 příspěvků a v diskuzi budöu tlacitka "dalsi" a "predchozi"

:-)
=peta=
no byt tebou tak toho o chybach moc nerikam ... to co tady obcas proneses by se dalo posilat na lamera (lamer.cz). :) (ale nechci urážet, většinou je to docela chytré :) ) Ale je pravda ze par nepresnosti tam je:)

=vsichni=
Ale jinak bych diskusi pres soubory nedoporucoval .... (prace se soubory je dost pomala v porovnani s tychlosti databaze). Pokud se chystas ji nejak casteji ji zobrazovat (trab najednou 4 lidi on-line) tak to bude poznat :)

A pokud se to nedela pres pole ale pres databazi (na wz bezi myslim jen MySQL) tak staci jednoduse poslat dotaz SELECT COUNT(*) AS pocet FROM tabulka a pokud bude vetsi nez X (treba 50) tak poslat prikaz na smazani (Count-X) příspěvků. :)
Freeze (dreamer.xf.cz)

"co tady obcas proneses by se dalo posilat na lamer.cz"
Taktez :)

"prace se soubory je dost pomala"
:) fikce.
Databaze funguje rychle, kdyz je presna delka radku a indexy. Kdyz udelas totez na soubory a pridas indexovy soubor, tak docilis srovnatelneho vysledku. Jen u DB je to vse uz naprogramovane.
Bohuzel teda hosting si nemuze dovolit presunout soubory do elektronicke pameti, tak pak je prace s DB rychlejsi. Ale samozrejme nesmis zapomenout udelat spravne indexy :)
=peta=
pochopitelne ze kdyz si tam narves sloupecky navic, blbe nastavis promene(zbytecne velke) a cele to zaperes tak to bude trvat taky trochu dyl, ale u souboru to jde zpomalit jednoduseji :)

jinak presne jak si rekl ... "docilis srovnatelného výsledku" ale vzhledem k tomu že na serveru běří více stránek tak (jak lze očekávat) je přísput k souborům lehce pomalejší.

A pokud se chystas delat neco treba s 3 lidmi on-line najednou tak je DB správná volba (rozhodně lepší než soubory). Je pravda, ze v nasich pomerech to ale asi nikoho moc nečeká :)