fwrite

<HTML>Tom: nesouhlasim, pouziti takove tridy muze byt jednak jednodussi, prehlednejsi ale hlavne jde o to, ze by ta trida mela osetrit to, co leckdo nedela a to je osetreni chyb.

nebo pokud ti postup jako napr:
$file->write($data);
$data = $file->read();
echo $data;

(s tim ze trida sama rozpoznava jestli soubor existuje, pouzije flock, preda potrebny ukazatel, atp..)

pripada jako kanon na komara tak pak nevim. Beru to jako nazor</HTML>
No mně přijde metoda s file_get_contents() trochu jako drbání se pravou rukou za levým uchem. Funguje to, ale...

Když už známe fopen, tak zkusím udělat fopen($str_filename, "r+"), pak fwrite a nakonec fclose. S "r+" se otevře soubor pro zápis a pro čtení a pointer se mi nastaví na začátek souboru.

No a kdybych trval na "a+", tak teoreticky se mrknout na fseek (ale viz diskuze pod fopen). Chce to všechno otestovat.
Non_E: koukám, že jsi ještě nezjistil, že ukazatel je určen pouze pro potřeby čtení ze souboru. I když budeš mít ukazatel na začátku, tak se ti data zapíší na konec. Vyzkoušej, uvidíš.
No a šťourání se levou nohou v pravý nosní dírce je taky celkem užitečné ;)
Je všeobecně známo, že file_get_content() je rychlejší než fopen() + frad() + close().
Jen tak pro zamyšlení: proč by tady ta funkce jinak byla?
Tom: máš recht, měl jsem si funkčnost ověřit. Bral jsem to jako samozřejmost. Po fopen s "r+" se alespoň u mě sice zapisuje na začátek souboru, ale starý text je přepisován. Jak je vidět, jen s manuálem nevystačím (nebo se musím naučit pořádně číst).

Fopen s a+ a fseek skutečně nefungují :-(

P.S.: Radši pravou, nejsem levák :-)