Funkce substr();

Prosim vas proc mi nefunguje tahle funkce substr() ?
Je to kuli verzi php nebo ji mate zakazanou?
Php mi vypsalo chybu:
Parse error: parse error ...
Na localhostu mi ten sami skript facha...
<HTML>Můžeš sem napsat celý skript a na kterém řádku to v něm hlásí chybu? Někde ti tam o řádek výš asi něco chybí.</HTML>
Mike:
ta chyba bude na tvé straně. Parse error znamená, že je chyba ve skriptu; většinou jde o překlep, chybějící /přebývající znak, ...

To že ti to na localhostu jede, může být i tím, že máš doma nainstalovanou jinou verzi PHP, než je zde na serverech. Zde je, tuším, v4.4.0, pokud máš doma v5, a používáš některé jazykové konstrukce specifické pro PHP 5, zdejší pharser to "nepřebere" a zastaví provádění skriptu s touto chybou. (osobně odzkoušeno =o) Zkus si nejdřív projít script, zda ti někde nechybí středník, složená závorka, uvozovky, ... ; případně projít manuál, zda nepoužíváš něco, co je určeno pouze pro PHP5
tohle v pohode jede na PHP 5.1.2
<?php
$oldString = "abcdefghijkl";
$newString = substr($oldString, 3, 6) ;
echo $newString;
?>
<HTML>Tak tohle konkrétně mi <a href="http://psb.wz.cz/pokus.php">funguje</a>. Chyba tedy nejspíš bude někde jinde.</HTML>
Uz to jede i mne Zajimave ze pod lacahostem to slo i po te co na serveru hlasilo chybu. No nic omlouvam se. Nezvyknu zpanikarit
Uz vim kde byla chyba... Kdys koncim php skript ?> tak za posledni prikaz nedavam ";" protoze na konci skriptu neni nutne... Ale ja sem tam pak na konec dopsal jese substr() a proto hlasilo chybu.. Tedy o radek vejs...