FTP si se mnou hraje...

Ahoj.
Mam takovej menší (větší) problém s FTP. Klienta si nainstalovat nemůžu, protože na místě, kde je slušný připojení na přenos 13 MB souboru, nemam administrátorský práva. Když jsem zkoušel klienta ve formě www stránky, v pohodě se zobrazil obsah, ale soubor načíst nešel (psalo to, že se nepovedlo připojit). Naopak když jsem to zkoušel pomocí Windows Commanderu, nepřipojilo se to rovnou.
Moc vás prosím o radu, co s tim dělat, nebo alespoň o tip, jakej www FTP klient stoprocentně funguje.
Díky všem.
ftp.bedsores.webzdarma.cz
Hele teď mi došlo, že Ty jsi asi nemyslel tím klientem ve formě www stránky správce souborů tady na wz, co? To jsem Ti teda moc neporadil. :o) Zkus si někde sehnat Total Commandera už nainstalovanýho a jen si ho kopni k sobě, IMHO nepotřebuje instalaci (zápis do registrů).
Díky Sethe. Už je to lepší, ale pořád se nedaří. Když zkusim to první, chce to po mě změnit nastavení proxy serveru (k tomu asi taky nemam práva), a použiju-li to s commanderem, na konci mi to vypíše illegal port command a v oknu vidim úplný houby. Vlastně ne... přece jen něco vidim - prázdný místo :-) Dá se ten port nějak přenastavit?
Napada mě, jestli nemáš zapnutý pasivní režim, tak ho zapni. Jinak co se týče Total Commanderu a WZ, tak jukni na http://www.webzdarma.cz/navod/ftp/
Thanx
m938nek
ps: Když jsem to zkoušel znova přes ftp.bed... atd., tak mě to nechalo několikrát zadat heslo a když jsem to napopaty zadal úplně stejně (akorát místo numerický klávesnice použil čísla nad písmenama), stejně to napsalo ten port error a chybu s oprávněním přístupu navíc.

Snad se to někdy povede. Budu zkoušet a zkoušet... :-)
Tenhle problém znám taky. Dělám v práci, kde je vynikající rychlost přenosu. Total Commandera jsem nainstaloval do jiný složky než Prgram Files (tam to nejde), ale je zde zakázaný FTP, takže mi je prakticky k hov.
IMHO bude mít m38nek stejnej problém.

Petr
Přesně tak. A když si místo volby nové připojení dam připojit se... (abych si mohl zaškrtnout ten pasivní režim, což jsem před tim stejně nevěděl), tak se po zmáčknutí OK stejně nic nestane. Myslel jsem, že to je tim, že nemůžu zapisovat do program files - neni. Po překopírování na můj ůsek disku se dělo to samý. Ach jo.
Řešení: nechat se povýšit a FTP si povolit. :o)
Dobrej nápad :-)
Z jednoho z cca 1500 studentu na správce...
Nic ve zlym Sethe. Taky se zkus nechat do konce týdne povýšit.
Tak mě napadá, že jedinym řešenim asi bude netová kavárna a modlitby :-)
Jo, má to člověk těžký, když má jen telefonní modem a Telecom ho odpojil...
Pochopil jsem dobře že se jedná o připojování ze školy? Ono to vlastně je jedno, jen z vlastní zkušenosti vím, že někde nebývá FTP komunikace přímo povolená, je nutné využít proxy server dané školy (ústavu).
V IE se dá proxy nastavit ve vlastnostech připojení (nastavení místní sítě či jak to tam je nazvané), v Total Commanderu se tomu říká firewall (proxy server).
Jenže k tomu potřebuješ znát jeho adresu (často v ní bývá slovo cache) a port. Pokud takový proxy ve vašem ústavu máte a je veřejně dostupný, měla by ti nějaká odpovědná osoba tyto údaje sdělit.
Díky všem, co se mi snažili pomoct. Budu se muset zeptat někoho ze správců, jestli to nějak nejde. Navení Totalcmd nejde uložit (že se má odstranit ochrana "jen na čtení" z wcx_ftp.ini, kterej je ale k nenalezení. Když jsem to zkoušel od kolegy z notebooku, Commander byl v pohodě, i ten pasivní režim tam šel, ale na konci se objevila chybová hláška. Přes explorer psalo jen, že mam ověřit, jestli mam ke složce právo přístupu. Takže škola to má pěkně ošéfovaný a já mam zatim smůlu.
Nemohu se nekdy dostat do nekterych adresaru cez ani cez total commander. Kdys otvara slozku vypisuje blaba..pasivni mod ? co stim? nic sem nenastavoval.. dekuji :D
Si ho zapni. Ten pasivní mód. Mě to všechno funguje i bez něj už 1 měsíc...
no jo jenom ze ono to otevre prázdnou zlozku a potrebuji obsah zlozky v total commanderu. Uz vice krat se mi to stalo. napr. pred pár minutama mi taky nezobrazil obsah ale tet to uz funguje.
hmm zmyzelo my vsechno ani s heslem ma nechce prihlásit na wz.cz :D
Já se moc na WZ moc nepřihlašuju.... Jen na Ftp, nebo když potřebuju napsat do fóra, ale bez přihlášení to nejde.
Hele, Columbo! Ty si asi doma ftp sám sobě zakazovat a omezovat nebudeš, tak je mi celkem jedno, že ti to funguje, protože mě NE! Vlastně teď už jsem to vyřešil, ale něco mě to stálo... Tak se prosimtě necpi do každý rubriky, když neradíš, nebo se neptáš. Znehodnocuješ tak snahu ostatních a to je vůči nim nefér.
zmyzly mi vsetky data z konta :D je to mozné? ani heslo mi nefunguje akokeby to niekto cele vymazal..
Hoď sem odkaz
http://szekachat.wz.cz/wap/start.php 3dni to slo potom vsetko zmyzlo, ale uz sem sa zaregistroval znova dufam ze bude vsetko ok.
Potřeboval bych poradit. Když se chci přihlásit přes commandra na moje stránky tak my to akorát vyhodí "Časový limit spojení vypršel!". Přes webový rozhraní se k souborům dostanu. Zkoušel sem se přes commandra připojit i k jiný adrese a to normálně funguje.
Mám stejný problém jako ostatní..
Přes Commandera mi to hlásí chybovou hlášku "Port command failed", přes ftp se mi přihlasit nedá vůbec a pomocí správce souborů po přihlášení na webzdarma.cz se mi nedaří nahrát žádné soubory, ráda bych aktualizovala stránku,ale jaksi nemám jak....
Eva: zapni si pasivni rezim
Čas vypršel a víc, než 2 MB tam přes http nedostanu. Zatím mi FTP šlo dobře. Až dneska.