Spojme se proti lamám!

Napadla mě zajímavá myšlenka. Vytvořme takovou partu lidí, která odpoví na lamerské dotazy nějakým vtipným bonmotem, či prostě vtipně zareagujete. Neříkám jak, ale mělo by to mít své základy.

Především, jak poznat lamerský dotaz:
1) tazatel prohodil jméno s nadpisem threadu - typická reakce by mohla znít: » Já pána (paní) nepoznávám - kdo vás takhle pojmenoval? « (pochopitelně čím originálnější reakce, tím lépe)

2) tazatel se táže na něco, na co se odpovídalo stokrát. můžeme odkázat slovy » Hledej, šmudlo. « ale spíš bychom si z jeho dotazu měli udělat srandu jako třeba že ten problém máme taky, nebo že opakovaný vtip přestává být vtipem, případně jo, to ještě nikdo nevyřešil, proto se tu všichni pořád na tohle ptají.

3) tazatel se táže tak, že nemáme souvislosti (má např. dotaz že mu nejdou stránky, ale neuvede které atd.). zde odpovídáme dle libosti, chápeme dotaz jakkoliv a pokud možno tak, jak tazatel patrně nezamýšlel.

Nikdy bychom ale neměli přímo říct tazateli do očí,
- že je blb, lama, či jiné zvířátko
- že to tu již mnohokrát bylo, že neumí číst, že popletl jméno s nadpisem atd.
- že neuvedl souvislosti

Vždy by to mělo být nepřímo a pokud možno vtipnou formou, ale musí být patrno, že je někde v lamě (dotazu) problém.

Co se týče reakcí na případné nadávky apod. Reagujte jak uznáte za vhodné, ale neopětujte nadávky a raději je ignorujte (Pán má rozsáhlý slovník...).

Máte někdo námitky? Beru, je to jen návrh. Připojit se může kdokoliv, je to věc dobrovolná a nezávazná. Začít můžete kdekoliv ;)
Lol, mne sa to páči, to bude sto bodové ! Great Idea .)
nípal: Myslím že vím kdo tě inspiroval :) hra začíná :)
Připojuju se :)
Kráásko ;-) ... to je ptákovina... připojuju se... --;-)

Btw. jenom doufám, že se tu neotočí ochránce lamovských práv 23k ... ;-)
Beruuuu!
mile :)
poslusne hlasim ze budu slouzit a ctit WZ a bojovat proti lamam atd atd....
hehe, sranda
berem (cestne webzdarmacke)
poslusne hlasim ze budu slouzit a ctit WZ a bojovat proti lamam atd atd.... >> Nevim, jesli páni moderátoři todle rádi uslyší... přeci jen bojovat proti lamám tím, že jim budeme plácat nesmysly a totálně mást hlavi.. nevim ... zajímavej způsob --;-) ...
<HTML>Znate to motto ze povaha cloveka se pozna podle toho, cemu se smeje?
Vsichni jste byli lamy a jeste porad ve spouste veci jste, stejne tak i ja.
Smat se cizi hlouposti misto abych poradil umim taky.</HTML>
jj...
Richard má pravdu...
Každej nějak začíná (stejně jako teď já)...
Ale některé otázky jsou vážně pod hranicí inteligence "lamy"... :)
ad nadavani lamam: takle to funguje uz dlouho, tradicni zpusob zoceleni lam :DD
Ono se musí rozlišovat, jestli někdo položí hloupý dotaz, protože dané problematice nerozumí, např. "Jak se připojím na MySQL přes FTP" - tady není moc správné se mu posmívat, ne každý se hned narodí se snalostma všech síťových technologií.
A pak další věc je, když položí hloupý dotaz prostě proto, že ho hloupě napíše nebo se vůbec před jeho napsáním nesnažil daný problém řešit. Např. "Nejdou mi nahrát stránky na web" nebo "PHP mi hlásí chybu". Na takový dotaz prostě není možno rozumně odpovědět.

Stejně bych ale spíš souhlasil s Richardem.
Nebylo by ale špatné každému kdo se hodně hloupě zeptá uvést odkaz www.stare.cz/otazky protože tam je to hodně dobře popsáno jak se správně ptát.

Taky by to chtělo, aby na fóru byly uvedeny časté dotazy a odpovědi na ně, protože otázky se opravdu hodně opakují.
Né asi... je lama a lama... A já se směju jenom lamám a né lamám... takže jakou mam teda povahu? :-)

Ale tak víte co... život je boj... ;-)
Jsou občas některé dotazy, které si to vážně zasluhují :|
. . .
Souhlasím vlastně trochu s oběma stranami - když se někdo neumí zeptat, musí za to pykat, i kdyby to byl supr hifi webmaster zvládající php, sql i hchkrdtn. Ale začátečníci, kteří nemusí být zrovna hloupí, ale prostě jen nevědí přesně, kde hledat odpověď (třeba to, že jim na lokálu něco funguje, a na serveru ne, nedokážou pokládat za vlastní chybu, a proto se možná blbě ptají) - ti si myslím už jen za svou odvahu odpověď zaslouží. Ale opravdu asi není potřeba vypisovat to každému zvlášť, proč se mu nezobrazují obrázky a že si má zaškrtnout u FTP pasivní přenos.
Co byste řekli na tohle (design prosím nechte stranou, je to jen 10 minut práce): http://faq.webzdarma.cz
Nemyslím že by to mělo být aktivní (s možností vkládat každému co uzná za vhodné), žádná diskuse. Jen konečný počet otázek a odpovědí. Pak bychom na podobné otázky mohli jen odkazovat: podívej se na faq.webzdarma.cz/html#q1 (to je zatím samozřejmě nefunkční odkaz, upozorňuju).
Ale na obsah sama rozhodně nestačím, tak se ptám, jestli to má smysl. Znamenalo by to, že by ti, kteří stále dokola odpovídají na stejné dotazy, jednou tu odpověď trošku vypilovali a dali bychom ji tam...
Tak co myslíte?
dis... doprej nápad.... snaž se ;-)
2meca: tos mi pomohl :-D sama to dohromady nedám, to se můžu snažit až do alelujá.. např. s FTP problémy nemám, takže ty thready nečtu, a PHP jde tak trochu mimo mě, takže tamní lamerské dotazy bych mohla tak akorát sama položit :-)
Lama má indiánskou povahu, je zdánlivě netečná a vytrvalá, byl by to tuhý boj s nejistým výsledkem - lepší je pokus o "odlamení" , nebo ignorovat.
Jo tak cely WZ proti mne jo? To je pekny...
dis >> No já teda taky moc prroblémů nemam no... ale noo... a ještě k tomu neumim psát ;-)

#lama >> proti tobě a tvým sestrám a bratrům...
Tak mi aspoň pomozte definovat ty FAQ:
- obrázky (s tím jsem začala)
- nefachá FTP
- quota exceeded, jak poznám obsazené místo, dá se místo zvětšit
- chybí index.htm - co mám dělat
- jaké je smtp a pop3 na wz
co dál? takové ty notoricky známé... :-)
jo a ještě:
- reklama: mám ji tam dvakrát, změnil jsem nastavení a nic atd.
- nahrál jsem stránky na server a pořád vidím ty z minulého týdne - kdy mi tam dáte ty noví? :-)